Ejn

Jak odnaučit štěně kousat nohavice?

Máme doma štěně a pořád kouše nohavice.Už asi troje kalhoty mám prokousaný(kouše je ale,když je má člověk na sobě,takže kolikrát kousne i do nohy)Nevíte jak ho to odnaučit?
PS: Bouchnutí přes zadek nepomáhá.
Děkuji za odpověd'.

Nejlepší odpověď
Drap

Okamžitě pokárát, plácnout lehce přes čumák a nebo vytahat za kohoutek. Spojovat s povelem nesmíš a hlavně být důsledný.

Další odpovědi
anonym

Štěně chytá všechno, co se hýbe. Je to přirozený projev loveckého (kořistnického) pudu, které se ve štěněčím věku projevuje třeba „ulovením“ kalhot. Plácnutím na zadek trestáte nesprávný konec psa. Uchopte štěně za horní čelist, přitlačte na zuby a s povelem „nesmíš“ mu nabídněte jinou alternativu- míček, gumovou hračku atd. Důslednou výchovou a dospíváním psa by vaše vzájemné problémy měly ustat.

hanulka11

lehce přes čumák ,jak začne kousat musí vědět, že se to nedělá ......a být důsledný

Lyn

Nejlépe mu nabídnout hračku – odpoutat pozornost a pochválit že si krásně hraje s hračkou. Pokud to nepomůže, pak okamžitě dát vědět, že tohle dělat nesmí (např. stříknout na něj vodu nebo tlesknout – lekne se), ale hned při činu, pokud přestane a například se posadí pochválit, ale hlavně být důsledný! Vždy! Ani jednou nad tím nesmíte mávnout rukou – skutečně být důsledný.

bubukaa

Někde jsem četla nějaké tipy. Pužívala jsem tento na cokoli. Zabírá: Vždy když dělá něco co nemá (v tomtop případě kouše nohavice) tak ho postříkejte vodou (takový ten ostřikovač třeba na prádlo když se žehlí. (rozprašovač vody) ale musí se stříknou když právě noghavici kouše na až pak. Nebo ho plácknout (mírně) těma kalhotama protože on nepochopí za co mu dáváte přes zadek 5 minut potom co už to udělat. Je to potřeba hned