semtoaleja

Jak odnaucit psa kousani?

Muj pes. – fena. Asi jeste stene. Cca 7–8 mesicu mne kouse. Jako by okusuje. Neni to bolestive. Spis mam pocit jak kdyz jen cvaka zubama tesne u mych rukou.
Ale mam trochu strach, aby se to nezhorsovalo ci to nezacla zkouset i na deti.
Kazdopadne dodavam, ze mne sic moc nepodloucha, spis vubec, ale venku mi neutece a hlida mne. Kdyz se zastavim, tak okamzite bezi ke mne a sedne si vedle mne a ceka az zas pujdu.
Manzela posloucha na slovo a okusovat by si ho nikdy netroufla. Tak nevim jestli mi dava najevo prevahu ci je to dukaz lasky???

Nejlepší odpověď
Drap

Takto mladý pes si jen hraje. Doporučuji zvládnout nejdříve povel nesmíš. A v případě že to pes už začíná přehánět,důrazně ho použít.

Další odpovědi
isteron2

Asi je to prejav radosti. Náš pes to robil ( nemecký špic ), keď bol ešte mladý. Na uvítanie, keď sme sa stretli, a to privítanie trvalo aj 5 min. Nepohrýzol, len trochu okusoval ruky. Hrešil som ho za to. Po pár rokoch ho to prešlo.
Horšie bolo, keď sa v lete nosili kraťasy, alebo u žien sukne. Pokiaľ bolo blato, ešte horšia. Skákal na nás, od radosti, že sme sa stretli, a dobre poškriabal nohy. Keď sme ho viezli v aute, on musel nastupovať prvý a aj prvý vystupovať. Keď sa otvorili dvere,on musel prvý vystupovať, prebehol nám po nohách a hneď sme vedeli aké má ostré pazúriky.