Avatar uživatele
Leushka

Jak řešit u psa závislost na jídle?

Mám 3 letou yorkshirku, která neustále hledá něco k jídlu. Když někdo v její přítomnosti jí,tak ho prostě sleduje a klepe se u toho. Jedla by od rána do večera a to až k prasknutí snad. Když dostane jídlo tak hltá jak o život..Dávám jí jednou denně ale ona prostě pořád shání potravu. Kdyby měla pohyb a nebylo na ní hned vidět,že se pokaždé doslova nacpe jídlem, tak by mi to bylo jedno.. Jenže ona na procházky venku vůbec není,takže nemá kde ty kalorie „vybít“.. CO s tím? dá se ta posedlost nějak odnaučit? Je nějaký psí psycholog co by pomohl? Moc děkuji za rady vážení!!!
Doplňuji:
zapomněla jsem tam dopsat, že mého psa je těžké zabavit.. venku si nehraje, za ničím neběhá, nic jí nebaví… to je problém.. mám do 14ti dnů rodit a nebudu s ní mít tedy čas ani na ty procházky.. přes zimu určitě ne, možná tak zase v létě bude běhat vedle kočáru ale to jsme zase u tech prochazek a to neni nic pro ni, protoze ma problemy s dychanim (ma zuzenou průdušnici) ☹ a tím,že je závislá na jídle jsem myslela na svém psím žrádle.. necpu jí lidským jídlem…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? BENYTA, gnr54 před 4576 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BENYTA

Zkus jí rozdělit krmnou dávku, nejdřív nadvakrát, pak natřikrát, a skonči, že bude jíst pětkrát denně – tři hlavní a dvě svačiny – vypadá to směšně, ale jako člověk – často a málo. Své pejsky jsem tak krmila, aby netloustli, dnes už je nakrmím po prvním ranním venčení a pak navečer, pozdě odpoledne, takže už jen dvakrát denně. A váha je optimální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
rottwy

Já myslím, že to není ani nic moc zvláštního. :))) prostě má pořádně ráda jídlo a je to pěknej žrout, měli jsme kokršpanělku a byla na tom opravdu naprosto stejně! Možná ještě hůř! Ono nám kolikrát i vysypala koš a vylizovala všechno možný co našla, když jsme jí dali jídlo rvalo to do sebe div se neudusila, ale nemyslím, že by to byl nějaký veliký problém :) a co se týče tý její nadváhy, tak stačí když si s ní budete třeba hrát, házet jí míček, cokoli jí baví :) Nemusí jít nutně o dlouhý procházky, jen se s ní nějak vyblbnout :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Fenecka zere .. , protoze ji panickove zradlo davaji. 🙂
Sama si do lednicky , nebo spajsky asi nevleze.
🙂
Nerada to uslysite , nebo .. prectete … , ale vse zalezi na vas , ne na tom psu. Nesmite mu podlehat , kdyz vidite ty jeho smutna psi ocicka. Jen to na vas zkousi : Kdo z koho.
Nesmite ji cpat ani tim jejim zradlem. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jedině mu nedat nažrat. Je to žravý pes a dobřeš by se cvičil pomocí kousků jídla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnr54

Já mám taky yorkšírku která váží 1.75kg ,na jaře ji budou 3 roky.Jak někdo jí,tak ho upřeně sleduje.Jak vidí někoho na procházce s igelitkou,tak mu jde naproti a žebrá.Jak má možnost, v nestřeženém okamžiku vymetá koš.Je to hrozná žebračka.Jídlo ji dávám 2× denně(jen psí) a mezi jídlem dostane za poslušnost psí pochoutku.Nevím,ale jednou denně je pro malého pejska málo.Já dávám 2× denně jídlo a to ráno a večer.Když jí budete dávat jídlo vícekrát denně,počítejte,že bude vícekrát chodit ven na velkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dominno

s tímto jsem se naštěstí nesetkal ještě, za to mám problém, že pes je velice vybíravý v miskách z kterých pije, tak mu musím kupovat nějakou idealní se kterou je pak spokojen

před 1759 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek