Robot1

Jack Russel Teriér. Koupit nebo ne?

Ahoj všichni, potřebuji poradit. Uvažuji o koupi JRT, ale spousta ludí mě od toho odrazuje. Že je až příliš aktivní. Mám teda 2 otázky. Měl bych čas se mu věnovat hodně, ale zase nevím jestli třeba s ním být 4 hodiny denně venku. Tolik asi ne. Stačí to? A druhá, jestli by vás napadal nějaká alternativa, nějaký podobný pejsek, který by případně nebyl tolik „náročný“. Díky za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
anonym

Momentálně mám tři JRT (mimo jiná „zvěrstva“) a mám s nimi dlouhodobé zkušenosti.
Hyperaktivita tohoto plemene je pomluva, právě teď, kdy píšu tuto odpověď všichni chrní v křesle, byli se jen ráno krátce vyvenčit. Odpoledne půjdeme ven, ale žádnou štreku neplánuji, večer zase jen vyvenčím. Kdyby pršelo, nepůjdu s nimi
na procházku vůbec a také by se nic nestalo. Já nejsem nikterak hyperaktivní člověk a žádný sportovec.
Pravdou je, že ti moji jsou dost uštěkaní. Jak se něco šustne okolo domu, spustí ryk, ale u mne je to tak, že se jeden učí od druhého všechny nectnosti i dovednosti. 🙂
Kdybych měla jen jednoho a v bytě, určitě by se dal odnaučit i to štěkání. Já ale žiju v domě na samotě, takže mi to tak nevadí, docela to i vítám, protože oni skutečně neprohlídají nic a nikdy neštěknou zbytečně.
Dotaz na toto plemeno tady na poradně už několikrát byl položen, sama jsem už odpovídala. Zadej si do šedé vyhledávací lišty „Jack Russell“ a odpovědi týkající se těchto psíků ti vyjedou.
Chtěla bych jen dodat, že ANO, JRT klidně, není se třeba bát jejich povahy,
ale naopak to je právě to, proč si je lidé pořizují a patří k světově nejoblíbenějším plemenům .
Hlavně je třeba (a to bych chtěla zdůraznit) pořídit si štěně čistokrevné, tedy
s rodokmenem (s PP) od zkušeného chovatele, abyste získal skutečně JRT s tou pravou povahou, zdravím a vzhledem a ne nějakou více či méně podařenou kopii
od nějakého množitele bezpapíráků, protože obliba tohoto psíka přilákala spoustu takových podvodníků a potom se lidé nestačí divit, co jim doma vyrůstá za vořecha.
A z toho potom plynou ty pomluvy o povahách, temperamentu atd.

Další odpovědi
Illines

Je temperament,ma sklony i k loveni,ale dobra vychova ,z nej udela supr pejska.Je to sasa,vesely a neunavny,vyzaduje spolecnost pana,ano brat.

Doplňuji:
Umi poslouchat,je chytry a 2hodky mu ke skotaceni vyhovuje,doma je opravdu k zabave.

Stingo

Treba mops, ten tolik aktivni neni.

Ne. Žádného psa. Už je jich moc.

alenad

zalězi co od něj ocěkavas – ně jě prilis akcni – za mě jorksir
sorry nějdou mi něktěra pismna