karbo

Rozkousané boty…

Poradí mi někdo „prosím“ jak odnaučit psa,aby nerozkousával boty?Samozřejmě se je snažím uklízet,ale někdy člověk zapomene a je po botě.Ale nemůžu psa trestat,když na to přijdu pozdě a nepřistihnu ho při tom.
Doplňuji:
Jedná se o rasu neznámou-je z útulku a je mu 7 měsíců.

Nejlepší odpověď
BENYTA

No,to je moc příjemné,ale myslím,že opravdu bude nejlepší je vždy dát do bezpečí,on tam cítí Vás,pro něj je ta bota neodolatelná…
Jediná věc mě napadá,po zutí do nich kápnout valeriánské kapky – náramně smrdutý kozlík lékařský,a pozorovat ve skrytu,co na to pes.
Měl by se dát na ústup.Chce to vyzkoušet s botou zahradní,či „na vynášení koše“,protože nevím,jestli to pak není cítit při nošení,ale nemělo by.

Další odpovědi
9 řemesel

Dobrý den , je-li to štěně tak ho to přejde po výměně chrupu.U dospělého je už skoro pozdě,ale záleží na rase.Při vědění těchto věcí,by se dalo poradit.Doplňte prosím otázku o tyto údaje.
Doplňuji:
Tak to by mohl končit.A zkuste na nějaké staré „zapomenuté“ metodu ze druhé rady,vypadá to slibně, podle mne by to mohlo hodně pomoci.Dejte pak někdy vědět,je to problém a řešení pro více majitelů, škoda každé zkušenosti která se nevyužije.Mno­ho zdaru!

iwetax

Nám velmi pomohli přítelovo staré pracovní (smradlavé) boty. Ty mohla kousat jak chtěla. Jsou i různé dobroty . Třeba býčí penis 🙂, ten je smradlaví a než ho štěně rozkouše chvíli mu to trvá.