Jaký je smysl života?

Zajímalo by mě, jaký je smysl lidské existence? Proč tady všichni jsme, co tady děláme a kam vlatsně jdeme?

Nejlepší odpověď
annas

Vy nevíte, proč jste na světě? Otec Vás zplodil, matka porodila, předali Vám nejen genetickou výbavu, ale i své zvyky, tradice, které Vy předáte svým potomkům. Takový je koloběh života, učíte se, pracujete, poznáváte něco nového, získávate zkušenosti – od narození až do smrti. Přece náš život jednou skončí a není nic. Záleží ovšem na tom, zda věříte v posmrtný život, nebo ne. Proto mnozí hledají smysl života v náboženství, sektách atd.

Proto si myslím, že smyslem naší existence je žít, být součástí rodiny, společnosti, respektovat podmínky soužití mezi lidmi.

Teď mně napadl Goethův Faust – smyslem jeho života byla práce pro všechny lidi. Tím dosáhl svého vykoupení.

Nějakou jednotnou definici smyslu života asi těžko najdeme. Vycházím z toho, že to, proč žijeme, je důležité hledat sám v sobě, v lidech a věcech kolem nás, ve štěstí, když si můžeme říct, že máme někoho rádi a on nám svou lásku oplácí, že stále něco nového poznáváme, že pomůžeme napravit třeba zdevastovanou přírodu, která nám někdy krutě oplácí naši lhostejnost, že pomůžeme ostatním, že… atd.
Zkrátka žít a nechat žít.

Další odpovědi
BEAES

Pracovat, vzdělávat se, plodit a rodit potomky a stále se zdokonalovat.

GangstaHelper

Jsme tady, abychom se namnožili jako králíci, zdemolovali planetu svým sobeckým chování (ve smyslu celého lidstva proti ostatním zvířatům) a kam směřujeme, to nevím. Ale jakmile zavládne hlad, tak asi do pekel.

fortin

Smysl lidské existence je žít život. To je největší náplň něčeho ve vesmíru a to je život. Život se dá udělat tak, abys mohl/a říct žiji. Život se dá udělat tak, abys mohl/a říct že chceš věci změnit protože máš spoustu nápadů změnit zaběhnutý systém. Můžeš žít jako otrok, spočítat si kolik času obětuješ práci ‚na panském‘, kolik máš čas na život a bádání o životě. Kam jdeme? Jdu do lednice pro pivo – to není horkem. Milovat přece, možná je to rovnocenný díl života. Kam jdeme? Nejsme tu od toho aby jsme někam šli. Ať jdou jiní. Žijeme jen pro život. U této otázky musím hodně přemýšlet. Ale důležitý je, když nevíš, začneš stárnout po mentální stránce, najít svoje lidi. Lidi kteří se ještě nesmířili s konformní společností. Nechci to vyhrocovat ale dělat můžeš cokoliv. Vytvořit fungující stát pro nás aby jsme byli Lidé. Ne cedulky kterými zákonodárci otáčejí a malují na zem bílé čáry kudy můžeš jít! Vzít si příklad z pejska který neví o ničem. Že on se může vyčůrat tamhle a Člověk se za to trestá. Kdyby jsme zde nebyli, tak by se podle většiny uživatelů moc nedělo. Jenže já nežiji proto, abych řekl že kdyby lidstvo zaniklo, že by se nic nestalo. Nedegradovat svou existenci na užívání věcí okolo nás. Já přece nejsem nějaké svinstvo na planetě. Já jsem tu od toho abych žil. Když to neumím, žiji jen trochu. Pokud to neumíš, začni přemýšlet a nahlas se ptát na všechny tyhle otázky. Mnoho lidí to zajímá a když nezůstanou u filozofie a hermetismu, můžou vytvořit nějaký plán aby mohli začít žít a měli na to čas. To se zde všechno nedá napsat. Jo, můžu být sedřený z otroctví ale podporuji nápady.

KdoSiOdJinud

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Odpov%C4%9B%C4­%8F_na_ot%C3%A1zku_%C5%B­Eivota,_vesm%C3%A­Dru_a_v%C5%AF­bec

ten který je

Smysl života je pro každého jedince jiný.Někdo nachází smysl života ve výchově a vzdělání svých potomků,někdo v záchraně lidských životů,další v podnikání a vytváření zabezpečení pro sebe a svou rodinu,některým lidem stačí láhev kořalky nebo aby byla nějaká droga do žíly atd.atd.Já si myslím že by měl člověk žít takový život,že když se blíží poslední hodina,tak aby si mohl člověk říct – stálo to za to,mám čisté svědomí.Ono to ale není vždy tak jednoduché.

anonym

Zřejmě je tou otázkou myšleno to prastaré:
"Kdo jsem,odkud jsem přišel, kam jdu. A proč?
Tak na TUHLE otázku vám nikdo odpověď nedá.
Jednoduše proto,že to nikdo neví.
Asi je to tak lepší.
Kdo se moc ptá,moc se dozví.

Michal

Na tuto otázku si odpovězte sám.Co jste vytvořil,koho jste učinil šťastným a jaký vedete život.Pokud je smyslem Vašeho života pivo a televize,tak to je mi líto.Napište mi,jestli chcete,k čemu jste došel.Děkuji.Hez­ké dny.

Zdroj: život

mrblackwell

Snad aby jsme dokázali,že jsme lepší než bůh ?!

člověk

žijeme jen pro to,abychom
zemřeli
a jde jen o to ,to mezidobí naplnit tak aby jsme skutečně odcházeli my spokojeni ,
a pozůstalí aby byli smutní
a nějací trapní ekologové se jen předvádějí,protože světu neubližujeme
naplňujeme cos co má být naplněno

fortin

Vadí mě katastrofy a povodně? Vůbec ne. Podle poslední generace lidí kteří jsou úplně zdivočelí, ztratili schopnost soudržnosti, jsou hovada a kojoti jsem rád za každou přírodní pohromu. Pokud je Bůh a že je, tak ať se mu nepletu nad zatančením přírody s člověkem. Těmto lidem nepomáhat. Pomáhat jen těm kdo chce pomoc. Rozlišovat. Můžete dát všechno co máte a ještě naslibovat ale svět lidí tím nezměníte. Změníte svět lidí když jim z vrtulníku shodíte bankovky? Budou se prát jako smečka psů když je krmíte. Můžete ovšem dopomoct věcem které považujete za správné že vás oslovují a těmto věcem i lidem pomáhat. Ne jak vytunelovat stát. Vše se sem nevejde na to je tahle stránka malá.