Anikitos

Čemu nebo v co v životě nejvíc věříte?

Z jakéhokoli hlediska (v sebe; náboženství; někoho; něco – nějaká idea/myšlenka, nauka, teorie).

Vím, že mi do toho vůbec nic není, ale zajímá mě to, takže kdo chce ať odpoví (co jen chce).

V co věřím já nejvíc, je asi: mé náboženství, osud, některé filozofické myšlenky a koncepty a přítelkyně; jo a taky v sebe (sice jak kdy).

:)

Nejlepší odpověď
annas

Uznávám antickou filozofii, mnohé myšlenky považuji za platné.

Např. věřím v to, že nic není náhoda, že vše je tak, jak má být. Svou cestu jsem si vybrala sama, i když nešlo o cestu přímo, došla jsem po peripetiích tam, kam jsem chtěla.

Věřím v zákon karmy, bumernag se vždy vrací tam, odkud byl hozený…

Věřím, že chybami se člověk učí, že zlé se v dobré obrátí, zvláště když se najdou někteří lidé, u nichž je možné najít podporu, tedy člověk není sám …

Věřím, v sebe sama, bez toho bych ničeho nedostáhla, ale i v to, že ne každý člověk si zaslouží důvěru , když klade překážky. Důvěřuj, ale prověřuj.

Věřím, že stále mezi mnoha lidmi platí biblické – Dej a bude ti dáno. Přej a bude ti přáno. Klepej, bude ti otevřeno.

Myslím, že každá víra je dobrá, byť nemusí jíí jen u víru náboženskou. Učitě je něco mezi nebem a zemí., ale každý je strůjcem svého štěstí …

Další odpovědi
Kepler

Léty jsem se nakonec dopracoval k tomu. že už nevěřím skoro k ničemu, co se snaží propagovat jiní lidé. Vždy je to podbarveno jistými zájmy. Jsem ateista a nikdy jsem neinklinoval k nějaké politické skupině ani filozofii, když tak jen přechodně a brzy jsem se z toho vyléčil. Ještě nedávno jsem věřil v rozumové schopnosti Homo sapiens, ale vypadá to, že lidé jsou nepoučitelní a nedokáží se domluvit jinak, než násilím a zbraněmi. Tak mi zbyly jen dvě věci: víra ve vlastní úsudek a snad ve vědecký pokrok (pokud nebude zneužit a poslouží všem).

Kryšpín

Tetce s kosou přijde, málokdy řekne dopijem a jdem zákazník může mít miliony, hogo fogo funkce i nadupaný zelený mozek, většinou nediskutuje plní svoji funkci na 100%

EKSOT123

Původně jsem nechtěl odpovídat,protože to zmiňuji v jiných mých odpovědích. Ale protože to tu výslovně nezaznělo,… Věřím Bohu, k jehož obrazu jsme stvořeni a svým velmi primitivním nedokonalým způsobem se mu podobáme v myšlení a citech. Stvořiteli – Milujícímu Otci, Synu, který trpěl, Duchu Svatému, který dává život, lásku, mravní řád lidem i zvířatům.
Pokud člověk hlouběji pozná křesťanství, nemůže tomu podle mě konkurovat jiné náboženství, ateismus, ani jiná moudra. Na druhé straně křesťanství má určité slabiny,zejména ve vysvětlení spravedlnosti pro „vyvolení“ v konkrétních případech. Ale to je věc Boží.
Z více důvodů chápu ateisty a další lidi,kdybych měl např. vypravovat, co mi přinesl život s důvěrou Bohu, nejspíš by to otřáslo vírou i mnohých kněží. Stručně řečeno, jakoby Bůh dělal maximum, abych víru neměl. Takže úvodní odstavec píšu s velmi roztřesemou myslí, není to nic laciného. Vlastně to byl primární důvod pro moji přezdívku zde. Ale nic platno, exoti mají svůj rozum a zbývá spousta věcí proč se mi jeví rozumnější věřit, a zrovna tomu.

hapiky

Chci věřit a věřím tomu, že člověk jako jediný tvor na Zemi po své smrti zcela nezmizí, ale v určité formě přetrvá, aby se mohl dovědět to, po čem s tak velkým úsilím dnes a v minulosti tak usilovně pátrali – proč jsme tady, a co mělo být našim posláním či jaké je naše místo nebo role ve vesmíru.
Je mnoho věcí, které by stálo za to se dovědět, ale myslím si, že takovou svobodu a neomezené lidské možnosti v rozhodování a výzkumu jaké máme dnes, už mít nemusíme.

zjentek

Že za všechno si můžem sami! (Tady až po penězích. Ty nám můžou za to, za co si následně můžem sami!)

mosoj

Svým očím a sluchu, tedy celkově svému mozku.

jirka F

Já věřím v to že když něco chci,slíbím že je to závazný slib a tak to musím dokončit/naplnit stůj co stůj(mimo vážných důvodů které by dokončení nedovolovali).

Roman71

Otázka už je uzavřená, takže do diskuze :)

Věřím tomu, že tu nejsme náhodou. Byli jsme stvořeni, abychom tu žili věčně a v dokonalém zdraví. Proč tomu tak není? Protože první, tehdy ještě dokonalý lidský pár, byl lstivě oklamán tvrzením, že když budou lidé nezávislí na Bohu, bude se jim i jejich potomkům žít lépe. Každý den vidím na vlastní oči, kam taková pseudosvoboda a nezávislost na Bohu vede. Nejsme dokonalí, trpíme nemocemi, stárneme a umíráme. Na zemi se válčí, lidé umírají hlady, bohatí vládnou chudým. Vypadá to, že jsme odsouzeni k zániku, ale není tomu tak..

Před dvěma tisíci lety (na počátku našeho letopočtu) přišel Boží Syn Ježíš Kristus na zem obětovat za lidstvo svůj dokonalý lidský život. Za zmařený dokonalý Adamův život výkupné – dokonalý život Božího Syna Ježíše. Dal tak Bůh lidem možnost získat zpět, co první lidská dvojice neposlušností Stvořitele ztratila – dokonalost a možnost žít věčně jako Boží děti. Příležitost mají všichni lidé na celé zemi – vytvořit si s Bohem osobní láskyplný vztah, naučit se žít podle Jeho vůle a získat nádhernou příležitost žít pod jeho spravedlivou vládou na zemi po neomezeně dlouhou dobu.

Aby se toto mohlo naplnit, nedokonalé lidské vlády už brzy budou už brzy odstraněny se vším, co tu vytvořily, jak říká proroctví v knize Daniel 2.kapitole 44.verš, a budou nahrazeny Božím královstvím. Tím budou Boží sliby naplněny.

To je asi tak ve stručnosti to, čemu věřím a co mi dává sílu vytrvat :)

hapiky

Nerad bych se zastával dábla, ale napsané to je jinak. Ďábel jim slíbil, že když pozřou zakázané ovoce, budou jako bohové, vědouce dobré i zlé. I když to byl ďábelský slib, obsahoval kus pravdy.
Nevím na jakém stupni vývoje bychom byli dnes, kdyby Eva ani Adam ono ovoce nepozřeli, ale pohledem dnešní doby by to mohla být neustálá stagnace, zřejmě pouhé nicnedělání bez velké touhy poznání, mě připadá, že bychom byli, kacířsky řečeno „Obrovskou zoologickou zahradou“.

Roman71

Já se Satana taky zastávat nechci. Že Adam a Eva budou znát dobré s špatné, to se skutečně stalo. (mimochodem, absolutní právo rozhodovat o tom, co je pro člověka dobré a co špatné, má stále Stvořitel). Ale co byla zaručená lež bylo Satanovo tvrzení : „Určitě nezemřete“. Tady Satan sám ukázal, že mu na životě lidí vůbec nezáleží a dokazuje to dodnes.

Na jakém „stupni vývoje“ bychom byli? Na žádném, byli bychom stále dokonalí, zdraví a plní síly. Žádný člověk na planetě by nezestárnul a nezemřel, země by byla podle Božího slibu naplněna dokonalými potomky Adama a Evy, a celá země by byla rajským domovem šťastných a spokojených lidí.

Za celou dobu existence lidstva se tento Boží záměr nezměnil. Stvořitel dělá vše pro to, aby svůj slib splnil, takže, kdo bude chtít, má se na co těšit 🙂
Stagnace bych se rozhodně neobával, ani náhodou.