Avatar uživatele

Jaktože nejsme všichni černí, když lidé pochází z Afriky?

Jsme po cestě vybledli?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podívejte se na podobnou otázku.

http://www.odpovedi.cz/…

"Vědci z Pensylvánské státní univerzity (USA) nyní dokázali, proč lidé, kteří kdysi dávno přišli z afrického kontinentu do Evropy, mají světlou barvu pokožky. Důvodem bylo to, že tak mnohem lépe přijímali paprsky ze slunce, které v mírném pásmu nepálí jako v Africe. Sluneční paprsky přitom potřebujeme pro výrobu vitaminu D.
Diferenciace lidstva na jednotlivé rasy a rozdělení světa na pásma vlivu
jednotlivých ras či spíše pásma určená k životu jednotlivých rasových skupin, je zcela přirozená a normální. Jednotlivé rasy se značně odlišují, což způsobuje přizpůsobení se či spíše stvoření pro určité klimatické podmínky.
V současnosti Zemi obývají tři základní rasy:
1. Bílá = euroasijská (kavkazoidní).
Představuje asi 25 % celkového počtu populace planety.
Rozšíření: původně v Evropě, západní Asii, severně od Sahary

2. Žlutohnědá = asijsko-americká (mongoloidní).
Tvoří 50 % všech obyvatel.

Uvádějí se tři vedlejší rasové větve: severomongoloidní (např. Mongoli), jihomongoloidní (Malajci aj.) a americká (indiáni)
Rozšíření: Většina asijské pevniny a ostrovy v jihovýchodní Asii, původní obyvatelé amerických kontinentů. Ti byli nesprávně nazýváni Indiáni, ačkoli na kontinent nepřišli z Indie, ale byli to potomci dávných asijských praobyvatel středoasijských plání.

3. Černá = ekvatoriální (rovníková) či negroidní.

Tvoří cca 15 % celkového množství lidí.

Rozšíření: Zástupci rasy se přizpůsobili tropickým podmínkám, zejména intenzivnímu slunečnímu záření a horkému, místy velmi vlhkému klimatu. Příklady: černoši, australští domorodci, obyvatelé jižně od Sahary, částečně i v jihovýchodní Asii."

--
Další
Kde se vzali běloši? Vědci mají novou teorii
http://zpravy.aktualne.cz/…
Autor Josef Tuček

"Melanin v Africe chrání...

Lidská pokožka je černá díky velkému množství pigmentu zvaného melanin. Ten ji chrání před příliš pronikavým a nebezpečným slunečním zářením, což se v tropické Africe velice hodí.

Když se však lidé před desítkami tisíc let stěhovali i mimo Afriku, začalo přílišné množství melaninu překážet, říká obvyklé objasnění toho, co se pak stalo.

Melanin totiž brání tomu, aby jedna složka ultrafialového slunečního záření (UVB) pomáhala v lidské kůži vytvářet vitamin D. V tropech to tolik nevadí, slunečního záření je dost, takže i vitamin D v pořádku vzniká v tmavé pokožce.
... ale v Evropě přebývá

Avšak v Evropě nastává problém. Tam je intenzita slunečního záření menší, a v tmavé kůži pak vzniká míň vitaminu D. Lidé následně trpí zejména křivicí.
roto se lépe dařilo těm jedincům, kteří měli díky náhodné genetické mutaci méně melaninu, a tedy i o něco světlejší pokožku. Až se nakonec Evropanům vyvinula kůže, o níž říkáme, že je bílá.

Takové vysvětlení podporuje i výzkum z počátku 20. století ve Spojených státech, který ukázal, že Američané černé pleti dvakrát až třikrát pravděpodobněji než bílí trpěli křivicí, připomíná časopis New Scientist. (Nedostatek vitaminu D se ovšem dá vyrovnat vhodnou stravou.)"

pokračování v uvedeném odkazu

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Je tady toho mraky,stačí zadat do google.
https://www.google.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Zřejmě neplatí zarostlý vědecký úzus, že jediná plodná země je Afrika. Těch ras lidí muselo vzniknout víc, než Adamova větev.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

ptáč

Že by Afričané zběleli cestou přes Indii do Asie, tomu se mi nechce věřit. Muselo v přibližnou éru vývoje vzniknout víc podobných představitelů lidské rasy.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3821
Zlatý Drap 2287
Zlatý led 1650
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 871
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.