bolak

Proč jsou lidi v africe takový černoši, když na stejné rovnoběžce je třeba mexiko, a indiáni vypadali celkem průsvitně?

A stejně tak z druhý strany jižní číňani..

Nejlepší odpověď
annas

Zajímavý článek v odkazu, snad postačí.
Jsme opravdu tak rozdílní?
http://21stole­ti.cz/2006/05/­19/jsme-opravdu-tak-rozdilni/

"Rasa člověka se neodráží v jeho genech. Z toho vycházel i nedávný výzkum-
Vědci vybrali obyvatele Brazílie, která je pestrobarevnou mozaikou lidí evropského, afrického i indiánského původu.
Zjistili deset genetických variací, které spolehlivě odlišovaly obě skupiny. Ovšem žádná z nich neměla souvislost s barvou vlasů či kůže.
Největší překvapení vědci zažili při zkoumání samotných Brazilců. Zjistili totiž, že ti z nich, kteří se označovali za bělochy, měli v průměru 33 % genů indiánského a 28 % afrického původu.
Naopak lidé suverénně označovaní (už na první pohled) za černochy, měli skoro polovinu genů neafrického původu. Proto studie mj., ukázala že v Brazílii je barva kůže jen slabým ukazatelem toho, že její vlastník má africký původ.
Vědci z Pensylvánské státní univerzity (USA) nyní dokázali, proč lidé, kteří kdysi dávno přišli z afrického kontinentu do Evropy, mají světlou barvu pokožky. Důvodem bylo to, že tak mnohem lépe přijímali paprsky ze slunce, které v mírném pásmu nepálí jako v Africe. Sluneční paprsky přitom potřebujeme pro výrobu vitaminu D.

Diferenciace lidstva na jednotlivé rasy a rozdělení světa na pásma vlivu
jednotlivých ras či spíše pásma určená k životu jednotlivých rasových skupin, je zcela přirozená a normální. Jednotlivé rasy se značně odlišují, což způsobuje přizpůsobení se či spíše stvoření pro určité klimatické podmínky.
V současnosti Zemi obývají tři základní rasy:

1. Bílá = euroasijská (kavkazoidní).
Představuje asi 25 % celkového počtu populace planety.
Rozšíření: původně v Evropě, západní Asii, severně od Sahary

2. Žlutohnědá = asijsko-americká (mongoloidní).
Tvoří 50 % všech obyvatel.

Uvádějí se tři vedlejší rasové větve: severomongoloidní (např. Mongoli), jihomongoloidní (Malajci aj.) a americká (indiáni)
Rozšíření: Většina asijské pevniny a ostrovy v jihovýchodní Asii, původní obyvatelé amerických kontinentů. Ti byli nesprávně nazýváni Indiáni, ačkoli na kontinent nepřišli z Indie, ale byli to potomci dávných asijských praobyvatel středoasijských plá­ní.

3. Černá = ekvatoriální (rovníková) či negroidní.

Tvoří cca 15 % celkového množství lidí.

Rozšíření: Zástupci rasy se přizpůsobili tropickým podmínkám, zejména intenzivnímu slunečnímu záření a horkému, místy velmi vlhkému klimatu. Příklady: černoši, australští domorodci, obyvatelé jižně od Sahary, částečně i v jihovýchod­ní Asii.

Další odpovědi
mosoj

Průsvitná je měňavka.

Drap

Jednotlivé odlišnosti v různých etnikách jsou spíše výsledkem evoluce, než jen klimatických podmínek. Pramáti Eva a praotec Adam byli černoši.