Leila

Jak vypadají slovanské lícní kosti? A vůbec, jak by měl vypadat typický slovan?

Doplňuji:
Odp. mosoj: Takhle to nemyslím, párkrát sem na to narazila v knížce (a vážně to nebyl Mein Kampf), prostě jen chci vědět, co si pod tím mám představit. (p.s. nacistka, neonacistka nebo něco takovýho fakt nejsem a myslím, že je celkem nefér se ohánět hned takovými pojmy, když nevíš víc)

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si práci TĚLESNÝ VZHLED STARÝCH SLOVANŮ NA PODKLADĚ
ANTHROPOLOGICKÝCH VÝZKUM. Dovíte se mnohem víc.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:0V5og­hXwL7QJ:kralsu­mavy.files.wor­dpress.com/2010/06­/vojtech-fetter.pdf+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

L. Niederle ve svém díle Život starých Slovanů a v Slovanských starožitnostech se důkladně
zabývá tělesným vzhledem starých Slovanů. Správně poukazuje na to, že není možno po této stránce
srovnávat Staroslovany s nynějšími Slovany. Podle něho na tělesné stavbě nynějších Slovanů
pozorujeme změny, které byly způsobeny během tisíce let pomíšením, migrací a někde též isolací.
Niederle přichází k názoru, že původní Slované byli lidé vyššího vzrůstu, světlých vlasů a světlých
očí, s růžovou pletí, s dlouhou mozkovnou, se středně širokým obličejem a úzkým nosem. Podle jeho
popisu staří Slované většinou se vyznačovali somatickými znaky, které jsou charakteristické pro
severský typ. Tato theorie, kterou Niederle systematicky propracoval, opírá se o zjištění, že v
staroslovanských hrobech nejen u nás, nýbrž i jinde se vyskytují převážně dolichocefální lebky, a že
v hrobech vedle hnědých a temně rusých vlasů byly nalezeny světlé vlasy.
Také starší spisovatelé líčí
Slovany až na výjimku, o níž bude později pojednáno, jako lid světlé komplexe s rusými vlasy.
Niederle připouštěl, že snad nejde o čistý, plavý typ Skandinávců, nýbrž o typ s temně rusými vlasy,
s různou barvou očí, se světlou pletí, který rozhodně není brunetním typem alpinským. Barva vlasů
nebyla u starých Slovanů tak jednotná. V hrobech u Dubé byly nalezeny hnědé, u Vysokého Újezda
světlé vlasy, Matiegka ve zbuzanských hrobech nalezl vlasy rezavé a Schránil v Dobroměřicích u
Loun kaštanové. Při tom ovšem je nutné si uvědomit, že barva vlasů se mění během dlouhého
uložení v zemi. Stará arabská svědectví ze 7.—10. stol. charakterisují Slovany soustavně jako
rusovlasé. Jediný Ibráhim íbn Jákub, židovský obchodník z 10. stol., poznamenává, že je zajímavé,
že obyvatelé Čech jsou hnědí. Tato barevná komplexe je vykládána jako výjimka, neboť na př.
Prokopios píše, že všichni Slované jsou rusí. Problém původní pigmentace Slovanů je složitější a
nemůže být rozřešen jednoduchým a snadným způsobem, protože historické zprávy i nálezy vlasů v
slovanských hrobech nemohou být podkladem pro jednoznačné řešení. Somatický charakter

nynějších Slovanů je velmi složitý a vykazuje převahu hnědého, brachycefálního typu, jehož původ není snadné vysvětlit.

Víme, jak Slovan vypadal. Vývoj se nezastavil…Naše geny jsou z největší části keltské, z menší praevropské, germánské, slovanské a nezanedbatelně i židovské. Plus další stopové prvky.

Shrnutí tedy zní: původem jsme všichni kříženci – stejně jako jsou kříženci všichni středoevropané. Aby nedošlo k omylu či opomenutí, znamená to: kříženci jako Češi, Moravané, Slováci, Rakušané, Němci, Poláci, Ukrajinci a Maďaři. V míře téměř stejně velké to platí i pro Rusy, Řeky, Italy, Francouze, Španěly a národy bývalé Jugoslávie.

Je známo (jak říkal už Švejk), že křížení národů je dobrý lék proti degeneraci. Proto jsme jako Češi a Moravané velmi inteligentní, kulturní, přizpůsobiví, vynalézaví a schopní improvizace. Rovněž je známo, že míšenci bývají nejhezčí lidé. A proto je právě u nás největší výběr krásných žen všech možných typů.

http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=1002&re­cord=10813

Další odpovědi
mosoj

To zavání nacismem. Uvědomuješ si to ? Přečti si o tom něco. K čemu to vede !!!
Doplňuji:
Jak vypadají árijské oči ? Také nevinná otázka. Jdi studovat antropologii a nerozviřuj vody laické veřejnosti.

Jádrohlod

NO , JÁ BYCH SE PŘIKLONIL K NACIONALISMU. ALE SPÍŠ JE TO VELICE NEVHODNĚ FORMULOVANÁ OTÁZKA , OPRAVU NECHÁM NA ZADAVATELI.

Sůwa

Slovanské lícní kosti vidím při pohledu do zrcadla, ale neukážu… 🙂

mosoj

Už jenom z tohoto je tvoje otázka blbost !
Ano nevím o tom nic.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Et­nogeneze_Slovan%C5%AF

Leila

Nikdo nejsme neomylní, špatně jsem formulovala otázku, nebyl za tím žádný zlý úmysl. „Ano nevím o tom nic.“ je předpokládám reakce na mé „když nevíš víc“ a dále by tam mělo být o mně. Z toho pro mě plyne ponaučení, že se mám zamyslet radši 3× nad tím, co píšu, jinak dojde na chytání za slovo a nedorozumění. Kterou moji otázku myslíš? Tu o typickém slovanovi? Na to mi odpověděl/a annas. A ty lícní kosti? Možná to bude v tom odkazu co přiložila ke své odpovědi, ještě jsem to nečetla.

mosoj

Hledáš to co není. Ano nevím o tom nic – já.
No Annas odpověděla to co je stručně ve wiki .

mosoj

On není nikdo nacionalista , rasista ani neví co je etnická nenávist ! Jenom ti cikáni, Vietnamci, Ukrajinci atd.,atd., kdyby nebyli !!

mosoj

Zákon stáda neuznávám.