Avatar uživatele
Leila

Jak vypadají slovanské lícní kosti? A vůbec, jak by měl vypadat typický slovan?

Doplňuji:
Odp. mosoj: Takhle to nemyslím, párkrát sem na to narazila v knížce (a vážně to nebyl Mein Kampf), prostě jen chci vědět, co si pod tím mám představit. (p.s. nacistka, neonacistka nebo něco takovýho fakt nejsem a myslím, že je celkem nefér se ohánět hned takovými pojmy, když nevíš víc)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Leila

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, fcoop, redy, gagaga před 3772 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Projděte si práci TĚLESNÝ VZHLED STARÝCH SLOVANŮ NA PODKLADĚ
ANTHROPOLOGICKÝCH VÝZKUM. Dovíte se mnohem víc.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:0V5og­hXwL7QJ:kralsu­mavy.files.wor­dpress.com/2010/06­/vojtech-fetter.pdf+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-a

L. Niederle ve svém díle Život starých Slovanů a v Slovanských starožitnostech se důkladně
zabývá tělesným vzhledem starých Slovanů. Správně poukazuje na to, že není možno po této stránce
srovnávat Staroslovany s nynějšími Slovany. Podle něho na tělesné stavbě nynějších Slovanů
pozorujeme změny, které byly způsobeny během tisíce let pomíšením, migrací a někde též isolací.
Niederle přichází k názoru, že původní Slované byli lidé vyššího vzrůstu, světlých vlasů a světlých
očí, s růžovou pletí, s dlouhou mozkovnou, se středně širokým obličejem a úzkým nosem. Podle jeho
popisu staří Slované většinou se vyznačovali somatickými znaky, které jsou charakteristické pro
severský typ. Tato theorie, kterou Niederle systematicky propracoval, opírá se o zjištění, že v
staroslovanských hrobech nejen u nás, nýbrž i jinde se vyskytují převážně dolichocefální lebky, a že
v hrobech vedle hnědých a temně rusých vlasů byly nalezeny světlé vlasy.
Také starší spisovatelé líčí
Slovany až na výjimku, o níž bude později pojednáno, jako lid světlé komplexe s rusými vlasy.
Niederle připouštěl, že snad nejde o čistý, plavý typ Skandinávců, nýbrž o typ s temně rusými vlasy,
s různou barvou očí, se světlou pletí, který rozhodně není brunetním typem alpinským. Barva vlasů
nebyla u starých Slovanů tak jednotná. V hrobech u Dubé byly nalezeny hnědé, u Vysokého Újezda
světlé vlasy, Matiegka ve zbuzanských hrobech nalezl vlasy rezavé a Schránil v Dobroměřicích u
Loun kaštanové. Při tom ovšem je nutné si uvědomit, že barva vlasů se mění během dlouhého
uložení v zemi. Stará arabská svědectví ze 7.—10. stol. charakterisují Slovany soustavně jako
rusovlasé. Jediný Ibráhim íbn Jákub, židovský obchodník z 10. stol., poznamenává, že je zajímavé,
že obyvatelé Čech jsou hnědí. Tato barevná komplexe je vykládána jako výjimka, neboť na př.
Prokopios píše, že všichni Slované jsou rusí. Problém původní pigmentace Slovanů je složitější a
nemůže být rozřešen jednoduchým a snadným způsobem, protože historické zprávy i nálezy vlasů v
slovanských hrobech nemohou být podkladem pro jednoznačné řešení. Somatický charakter

nynějších Slovanů je velmi složitý a vykazuje převahu hnědého, brachycefálního typu, jehož původ není snadné vysvětlit.

Víme, jak Slovan vypadal. Vývoj se nezastavil…Naše geny jsou z největší části keltské, z menší praevropské, germánské, slovanské a nezanedbatelně i židovské. Plus další stopové prvky.

Shrnutí tedy zní: původem jsme všichni kříženci – stejně jako jsou kříženci všichni středoevropané. Aby nedošlo k omylu či opomenutí, znamená to: kříženci jako Češi, Moravané, Slováci, Rakušané, Němci, Poláci, Ukrajinci a Maďaři. V míře téměř stejně velké to platí i pro Rusy, Řeky, Italy, Francouze, Španěly a národy bývalé Jugoslávie.

Je známo (jak říkal už Švejk), že křížení národů je dobrý lék proti degeneraci. Proto jsme jako Češi a Moravané velmi inteligentní, kulturní, přizpůsobiví, vynalézaví a schopní improvizace. Rovněž je známo, že míšenci bývají nejhezčí lidé. A proto je právě u nás největší výběr krásných žen všech možných typů.

http://www.stas­tnezeny.cz/in­dex.asp?menu=1002&re­cord=10813

4 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos, vagra, johana 56, kenyrts Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

To zavání nacismem. Uvědomuješ si to ? Přečti si o tom něco. K čemu to vede !!!
Doplňuji:
Jak vypadají árijské oči ? Také nevinná otázka. Jdi studovat antropologii a nerozviřuj vody laické veřejnosti.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jádrohlod

NO , JÁ BYCH SE PŘIKLONIL K NACIONALISMU. ALE SPÍŠ JE TO VELICE NEVHODNĚ FORMULOVANÁ OTÁZKA , OPRAVU NECHÁM NA ZADAVATELI.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Slovanské lícní kosti vidím při pohledu do zrcadla, ale neukážu… 🙂

před 3771 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Už jenom z tohoto je tvoje otázka blbost !
Ano nevím o tom nic.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Et­nogeneze_Slovan%C5%AF

před 3772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Leila

Nikdo nejsme neomylní, špatně jsem formulovala otázku, nebyl za tím žádný zlý úmysl. „Ano nevím o tom nic.“ je předpokládám reakce na mé „když nevíš víc“ a dále by tam mělo být o mně. Z toho pro mě plyne ponaučení, že se mám zamyslet radši 3× nad tím, co píšu, jinak dojde na chytání za slovo a nedorozumění. Kterou moji otázku myslíš? Tu o typickém slovanovi? Na to mi odpověděl/a annas. A ty lícní kosti? Možná to bude v tom odkazu co přiložila ke své odpovědi, ještě jsem to nečetla.

před 3771 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Hledáš to co není. Ano nevím o tom nic – já.
No Annas odpověděla to co je stručně ve wiki .

před 3771 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

On není nikdo nacionalista , rasista ani neví co je etnická nenávist ! Jenom ti cikáni, Vietnamci, Ukrajinci atd.,atd., kdyby nebyli !!

před 3771 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Zákon stáda neuznávám.

před 3771 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek