Hetty

Přáli jste si někdy žít život někoho jiného?

Ahoj, jsem introvert a ve svém životě jsem už prožila mnoho bolesti. Již delší čas znám člověka, který mě naprosto fascinuje, především svým životem. Je truhlář a zároveň hraje v mnoha kapelách. Povahou je to věčný optimista. Je normální, abych toužila žít jeho pestrý a zajímavý život?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jsem také introvert a nám introvertům se to občas stává, protože máme problém se odrazit od země a ten svůj život trochu zpestřit. Určitě se mi to stávalo v pubertě i nějakou dobu po ní.
Postupem času ale chápu, že život někoho jiného žít nemohu a musím být jen sama sebou. Náš život je jen tak pestrý a zajímavý, jak si ho uděláme sami a i introvert může být optimista. Takže to chce hlavu vzhůru a najít si nějakého zajímavého koníčka.

Další odpovědi
led

Ako dieťa som závidela ľuďom, ktorí nám dokázali sprostredkovať cudzie životy. Prežívali sme ich spolu s nimi.
Dnes už sa teším na čas, kedy začnem žiť len vlastný život.
Prežite vlastný život najlepšie ako viete, nezáviďte iným ich život. Vy vidíte len tú malú viditeľnú časť ich života. A čo, keď oni chcú prežiť práve ten váš život…

annas

Vy žijete svůj život, i když jste poznala bolest. Jste přesvědčena, že váš známý žije pestrý a zajímavý život?

„Když jsem si myslela, že už nemohu pokračovat, donutila jsem se jít dál. Můj úspěch se zakládá na vytrvalosti, ne na štěstí.“
Estee Lauder

Pohled na něčí život je čistě subjektivní. Někdo jiný by třeba chtěl žít váš život.

Ale myslím si, že je nutné žít vlastní život, najít si cestu, být přesvědčenýí o její úspěšnosti, získat sebevědomí. Dnes je dnes, zítra je zítra.
Zkrátka mít svůj život, znamená dělat to, co člověka naplňuje, co ho nabíjí energií. Žít něčím, nikoliv něčí život. Ono žít něčí život není dobré, nikdy nezjistíte, kdo vlastně jste.

Jste jaká jste, i introvert má kladné vlastnosti, to je třeba si uvědomit.

Je pravda, že optimisté – převážně extroverti – jsou zpravidla na tom psychicky lépe. Ale i přemíra optimismu škodí. Optimisté vědí např., že alkohol ohrožuje zdraví, ale jiných, to jejich nikoliv – malují si vše na růžovo, často se jim plány nepovedou.

Spokojený je ten, kdo se raduje z toho, co má, není smutný z toho, co nemá.

Je to tak dané. Život rozhodne, s kým se potkáme, ale sami rozhodneme o tom, s kým v životě zůstaneme, i když někdy jen kratší dobu. Tak psáno ve hvězdách

„Trávník na tvé straně plotu bude vždycky zelenější, pokud se nerozhodneš jinak“. Comments Off

yuko

A nebylo by lepsi kousek zivota prozit s nim? Ja jsem osobne nikdy netouzila zit zivot nekoho jineho.

Kepler

Na tom není nic nenormálního, taky si myslím, že můj život mohl být přijatelnější a šťastnější. Což o to, pestrý byl až moc…Ale stejně bych to přijal jenom jako občasné řešení, jako jakousi duševní dovolenou. Vážím si i svého pos..ného života, bez něj bych neměl tolik cenných zkušeností a nežiju v blaženém nevědomí. Všechno špatné může být i k něčemu dobré.

suaeda

Na úvod si myslím, že pesimisté to mají v životě asi o něco horší než optimisté.
Co se týče přání žít život někoho jiného? To asi napadne každého, ale po praktickém vyzkoušení, by jsme zjistili, že každý člověk má život o dvou kůrkách. I ti lidé, o nichž se navenek domníváme, že mají snadný život.
Bude to znít jako klišé, ale každému jsou v životní cestě kladeny různé těžké překážky, které se musíme naučit překonávat. Po úspěšném zdolání nás to posilní. Ne nejsem věřící, ale podobná myšlenka je obsažena v různých náboženstvích.

marci1

Ne. Jsem věčnou a nezničitelnou optimistkou. 🙂 Ale myslím si, že i pesimista se může naučit být optimistou, vidět spíše to lepší a když ho potká něco bolestného, pamatovat, že vždycky může být hůř. Jak říká jeden citát: „I za nocí nejtemnějších pamatuj na slunce. 🙂 Přečti si citaci ze zajímavého článku na téma "Jak se stát optimistou, stačí jen chtít“ :
„Přestaňme používat negativní fráze typu: „To nemůže dopadnout dobře, příští rok to bude jedině ještě horší“. Proč to říkáme? Kde bereme tu jistotu? Co když naopak bude všechno lepší?
Nezdůrazňujme své chyby. Nikdy nikomu nevyprávějme, co se nám nepodařilo, co jsme se nenaučili, co nám nejde. Nikomu do toho nic není. O svých neúspěších ani nevtipkujme. Může být sice zábavné vyprávět ve společnosti, že jsme se za celý život pořádně nenaučili anglicky a vůbec nám to nechybí, ale mnozí lidé si z toho mohou odnést dojem, že se tím ve skutečnosti trápíme a proto svůj mindrák zlehčujeme. A ruku na srdce, není to tak doopravdy?
Když se nám něco podaří, není to dílo náhody. Máme na tom svou zásluhu, protože jsme šikovní, chytří, dobří. A takovým lidem se v životě daří.
Špatné zprávy, například ty o zhoršující se ekonomické situaci jsou sice nepříjemné, ale naše babičky a dědečkové by se jim smáli. Jsme generace, která žije v nejklidnější době. Neznáme válku, hlad a to, co my považujeme za bídu, považovali naši předci za blahobyt.“ 🙂
Podrobněji ve zdroji: http://www.i60­.cz/clanek/de­tail/2180/da-se-naucit-byt-optimista-ano-jen-clovek-musi-chtit

zjentek

Párkrát mě napadlo, jak bych se asi cítil v kabátě (životě) zjentka (zjenteka) ..ale pak jsem tu myšlenku zaplašil.
V tvým případě může jít jen o nějakou přízeň či náklonnost k určité osobě opačného pohlaví a ne přímo o její život ..zkus na téma promluvit s psychologem v okolí tvého bydliště, tady žádný renomovaný psycholog není ;+

neluska007

Hrozně často chci být někým jiným. Nikdy jsem nepřemýšlela, kým přála jsem si být kýmkoliv jen ne sebou.

led

annas, pekné!

annas

Ad led,

děkuji. 🙂