Shady

Kolik je na světě otroků?

Nejlepší odpověď
marci1

Ve světě je v současnosti asi 30 miliónů novodobých otroků. V roce 1860 stál otrok 134 dolarů, dnes 140 dolarů, pro potřeby prostituce až 2 000 dolarů. Zadlužený otrok 60 dolarů. Průměrná životnost otroka je 6 let, pak buď zemře, uteče nebo je osvobozen.

Doplňuji:
http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/asie-a-pacifik/clanek­.phtml?id=793026

Další odpovědi
iceT

Já bych řekla,že na světě je otroků hodně,těch co jsou dobrovolně otroky něčeho-práce,cigaret,al­koholu…atd,ale k tomu asi dotaz nesměřoval.

Noga

Tady si můžeš udělat anketu (v ang.)
Mě vyšlo, že pro mě pracuje 22 otroků…
http://slavery­footprint.org/

Jsemtady

Cela CR je otrokem okolnich statu. Kdyz vezmes ze jinde maji trebas minimalni mzdu 35tis pri dost podobnych nakladech atp. Musime jist cizi potraviny a pracujeme za minimum v cizich spolecnostech ..

anonym

je jich mnoho,nejsmutnejsi je, ze se najdou i otroci deti.

atena11

je jich hodne a zrovna nedavno jsem cetla knihu ktera jse jmenovala: Byla jsem orokyní je to o holčičce která ormlně žila měla i obřízku ale pak jí unesli nějaký Britové spolu s ostatními dětmi a tak pak začal ten příběh ak sloužili jak dostala prvnní menstruaci a jak se spojila s hodným londýnským člověkem který jí pomohl utéct nakonec získala Azil.Do 12 let žila šťastně ale pak 6 let trpěla.Je to pravdivý příběh.Knihu napsala Mende Nazer (ta otrokyně) a pomohl jí s tím Damien Lewis