Lgee

Jaký je smysl života diktátorů?

Vždyť ten život musí být úplně prázdný…

PS: ano takových lidí (psychopatů je hodně) ale to na tom nic nemění.

--
jaký je smysl života diktátorů?

Pište prosím na začátku otázky velké písmeno.

Nejlepší odpověď
hapiky

Tady na odpovědích naleznete diktátory nanejvýš tak rodinné a ty jste asi nemyslel.
Asi nevíte, kolik lidí by to bralo všemi deseti. To, že diktátor může vše, je tak lákavé, že i tzv. nezlý člověk by po tom sáhl a naopak z jeho pohledu by jeho život nebyl vůbec prázdný. Je jen jedna věc, které se bojí, Víte která? O svůj život.

Další odpovědi
annas

Záleží na tom, kdo je podle vás diktátor. Zda myslíte skutečného vládce, nebo přeneseně člověka, který je panovačný a chce, nebo se mu daří ovládat jiné.

Pokud některé takové znáte, zeptejte se jich, když píšete, že je jich hodně.

Znám jen svůj smysl života,netuším, , jaký je smysl života nejen diktátorů, , ale i obyčejných lidí.

Myslím si, že u většiny lidí platí žít a nechat žít. Diktátor zřejmě chce také žít, ale „nenechat“ žít jiné. v klidu.

Co je život? Myslím si, že je to boj o život. Přijímat vše s pokorou …

ivzez

Nikdo nedokáže posoudit smysl života někoho jiného
a nikdo by si neměl dovolit odsoudit něčí život jako prázdný
jen proto, že např. nesdílí jeho hodnoty či „hodnoty“.

Jestli si něco zaslouží odsouzení, pak to podle mne
jsou konkrétní činy, nikoliv (celý) život.

cochee

Jaký je smysl života kohokoliv?

tatanka

Vládnout a rozhodovat.

Kelt

Po určitou dobu si toho užívali, a dopracovali se toho, čím nyní jsou. Oč jsme lepší nebo horší my ostatní. Je zde nějaká norma. Všechny cesty vedou do Říma. Někdo tam chodí denně, někdo jde přímo, někdo tam jde 40 nebo 50 let. Hlavní je dojít a co prožijeme na cestě je naše věc, naše zkušenosti. Každá doba vytváří hrdiny, osobnosti, ale nečinnost ostatních právě ty hrdiny vyzdvihuje. Napoleon, Lenin, komunisté, všichni využili dobu, dotyčný byl nahoře a ostatní ho podporovali, aby žili dle svých potřeb a přání. Dnes je to taky, je 1 pastýř a zbytek jsou ovce. Neděláme to , co chceme dělat, ale děláme z 95 % to, co nám určil, předepsal někdo jiný.