Avatar uživatele
EMELOUN

Jaký je smysl života?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Roman71 před 734 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Smyslem života je život sám!
Přemýšlejme o smyslu života, ale nedělejme to pořád. Ušetřený čas věnujme žití, dělejme to, co nám přináší radost a co nás uspokojuje. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

podívejte se do archivu. stejnou otáziku jste vložil již po desáté. Záleží na vás, co za smysl považujete. Přece smyslem je žít, mít určiltý cíl, jehož chcete dosáhnout a přinese vám uspokojení a radost.,. Stejně tak konání dobra, „žít a nechat žít“. Mít kolem sebe lidi, na něž se můžete spolehnout a nezradí vás.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Disraeli

Život samotný. Žití, prožívání, zachování, vyvíjení.
Upraveno na lidi, zdokonalování se, nabírání zkušeností, posouvání se, ctižádost, dosahování cílů, hledání a nalézání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Podle mě práce a založit rodinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Být prospěšný – lidem, zvířatům, přírodě …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Stejná otázka položená už 10×?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Na tuhle otázku jsem taky dlouho hledal odpověď.. a našel jsem ji.
Hodně mi v tom pomohla biblická kniha Kazatel, mohu vřele doporučit!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Na to neexistuje univerzální odpověď. Je otázkou jestli chceš najít objektivní smysl, nebo subjektivní. Subjektivní smysl nebude tak těžké najit, pokud tomu budeš poctivě věnovat svou pozornost. Odpověď najdeš ve svém nitru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

Roman71, v knize Kazatel jsou jen samá přísloví a navíc se často opakují. Ja jsem tam smysl života nenašel

Avatar uživatele
Roman71

Přísloví jsou v knize „Přísloví“, těsně po ní následuje kniha „Kazatel“.. Zřejmě hledáte nějde jinde. Dobré vodítko je tako v knize „Žalmy“, konkrétně bych vám mohl doporučit ten s číslem 37, tam je dost užitečných rad pro naplnění smyslu života. Ona je na tohle dobrá celá Bible, ale je lepší, když hledáte odpovědi na konkrétní otázky. Odpovědí je tam spousta, to vám mohu zaručit.

Avatar uživatele
Viktorie II.

hapiky, Stejná otázka položená už 10×? A ty na ně stejně pitomě odpovídáš? Nemáš na víc? Měl si se lépe učit na PŠ!

Avatar uživatele
hapiky

Viktorie II: Ty jsi neodpověděla vůbec a hraješ chytrou. Co takhle se raději zaměřit na otázky, než na uživatele. Nebo na to nemáš? Měla si se lépe učit na PŠ.

Avatar uživatele
Viktorie II.

Bohudík jsem PŠ neabsolvovala. PŠ = pomocná škola.

Nový příspěvek