Avatar uživatele
savyla

Jaký je smysl života?

Jaký je smysl života?Podle přírody je to jen zachování druhu a plození potomků další generace,ale ve společnosti by se to dala definovat jak?Má každý člověk svůj smysl nebo je jeden kteřý mají všichni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? MK44 před 4339 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pěkný skok, 1. den po registraci od potkanů.
Až na to, že opakuješ opakované, viz 479 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=smysl%20%C5%BE­ivota

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

To máš jednoduchý.
Vodbejt si to, vodkroutit si tady těch pár desítek sezón a natáhnout brka.
Čili smysl života najde vlastně nakenec každej, tudíž nemá logiku po něm dál pátrat.

Proto jsem se rozhod, že všechnu svojí přebytečnou energii a čas věnuju hledání nesmyslu života.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Otázkou smyslu bytí, jsoucna, světa, vesmíru, života (jako chemického procesu), lidstva, života jedince, utrpení se zabývají lidé, včetně těch nejchytřejších filosofů a vědců, již po tisíce, ne-li po desetitisíce, let. V souvislosti s pudem sebezáchovy a poznáním vlastní smrtelnosti si vymysleli různé obranné teorie a náboženské systémy od posmrtného života v tartaru přes reinkarnace po spásu u Boha otce či Alláha. Jako „nejsmysluplnější“ mi připadá snažit se k řešení tohoto problému nějak přispět. Nemáme-li potenciál s otázkou někam pohnout, pak alespoň přispívat k takovým ekonomickým a mravním poměrům, v nichž to mohou dokázat ti disponovanější. Pokud lidstvo (popř. jiná „inteligentní“ forma života) nedosáhne praktického vyřešení otázky smyslu života a vesmíru (tedy smysl neobjeví nebo nevytvoří a reálně „nevyplní“) dříve než zanikne, ať už sebezničením nebo skrze vesmírně-přírodní procesy jako je například vyhasnutí Slunce, je vše „marnost nad marnost“.
Lze začít definováním slova „smysl“. Kdy je smysl smyslem? Je to ryze subjektivní záležitost? Hlavní asi bude se z toho nezbláznit, to potom těžko nějak „smysluplně“ přispět. Ale to je všechno jen můj názor a narychlo sepsané mudrování.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek