Lucie321

Výpověd podána zaměstnancem.

Zaměstnavateli podám výpověď 4.6. Dvouměsíční výpovědni lhůta začíná 1.7.a konci 31.8.? Jde mi o to, zda nemusím čekat do 30.6. Protože chci aby měli dostatek času najít si náhradu.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ne, nemusíte na nic čekat, je jen na Vás,
kdy zaměstnavateli výpověď doručíte.
Nezapomeňte si převzetí výpovědi nechat potvrdit na kopii výpovědi.

Většinou lidem radím, aby výpověď dávali co nejpozději,
nejlépe poslední pracovní den měsíce, kdy chtějí výpověď podat.

Řada zaměstnavatelů začne zaměstnancům po doručení výpovědi
dělat různé nepříjemnosti, např. krátit prémie, odměny apod.
Možná, že by bylo lepší výpověď doručit až po výplatním termínu za květen.

Další odpovědi
mosoj

Ano. A dál?