Lucie321

Pokud předam jednu výpověď zaměstnavateli a já si nechám kopii, musí mi oba dva papíry podepsat zaměstnavatel?

Výpověď podána zaměstnancem

Chtěla jsem se zeptat, pokud predam jednu výpověď zaměstnavateli a já si nechám kopii..... Musí mi oa
Na dva papíry podepsat zaměstnavatel? Nebo nemusejí být podepsané.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zákon neříká, že bys měla mít kopii. Zaměstnanec doručí zaměstnavateli výpověď, která začíná 1. den následujícího měsíce po dni podání výpovědi.
V případě problémů je však dkazní břemeno na tobě, žes výpověď zaměstnavateli řádně předala.
Takže buď doporučeně poštou nebo osobně a na kopii vyznačeno, že zaměstnavatel převzal.

Další odpovědi
Dochy

Kopii pro sebe si necháváš aby měla potvrzení, že ji zaměstnavatel dostal. Pokud mu naprosto důvěřuješ, žádnou kopii nepotřebuješ. (ale je lepší ji mít i pro vlastní evidenci až třeba budeš řešit důchod…)

ivzez

Písemnost vždy podepisuje ten, kdo ji píše, posílá apod.

Výpověď musí být písemná a musí být doručena druhé straně.
Necháte-li si převzetí písemné výpovědi potvrdit na kopii výpovědi,
bude v případě pozdějších pochybností snazší prokázat, co a kdy
jste zaměstnavateli předala.

Potvrzení ale klidně může být samostatné.

Přestože není povinnost mít od výpovědi kopii, je rozumné ji mít. To platí
pro všechny písemnosti (snad s výjimkou osobní korespondence).

__

K odpovědi Edisona:

Výpověď je jednostranný právní krok, výpověď dává jedna strana druhé.
Druhá strana pouze potvrzuje převzetí, nemůže s výpovědí (ne)souhlasit.

ahold

Kopie pro tebe musí být zaměstnavatelem podepsaná. Jinak je ti k ničemu. Jestli si originál podepíše, nebo ne, je jeho věc.

Edison

Optimální je zaslání doporučeně poštou, případně podáním na podatelnu. Často se realizuje rovněž předáním nadřízenému racovníkovi, případně na osobním oddělení. Na kopii se pak vyznačuje datum, jméno kdo dokument převzal a podpis, optimálně doplněný razítkem (ale nemyslím, že to je nutnost). Přebírající může doplnit slovo „převzal“. Tím dává najevo, že dokument převzal, nikoli že se vyjadřuje k věci (nic, že by jako souhlasil).