KačkaHrdinov

Jak podat okamžitou výpověď v práci z důvodů stěhování?

Potřebovala bych poradit, jestli je možné podat okamžitou výpověď v práci z důvodů stěhování do jiného kraje. Již nemám zkušební dobu rok a půl a dojíždět po dobu výpověďní lhůty se mi nevyplatí z důvodů vzdálenosti. Na neschopence také nechci být, protože mám zařízené zaměstnání již v novém bydlišti.
Děkuji za každou radu Katka

Nejlepší odpověď
Hans51

Okamžitá výpověď je pojmově nesmysl. Buďto se dohodnete o skončení pracovního poměru – k jakémukoliv datu, anebo dáte „klasickou“ výpověď, ale musíte počkat na konec výpovědní lhůty. Ta činí nejméně 2 měsíce a počíná běžet měsícem následujícím po měsíci, ve kterém byla výpověď zaměstnavateli doručena.

Měla jste si danou situaci více promyslet a na základě toho se zařídit, tedy dát výpověď včas před stěhováním. Práce kvapná, málo platná.

Další odpovědi
kapka

Mohu jen potvrdit, co uz zde pisu ostatní.
Ukončit pracovní poměr můžete bud dohodou k určitému datu, klidně třeba druhy den, pokud to zaměstnavateli nevadí.
Nebo dat výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou, coz nechcete.
Treti moznost je nechat se vyhodit, prestat do prace proste chodit.

Známá se takto nakvap odstěhovala dokonce do ciziny. Na dohodu zaměstnavatel nepristoupil, požadoval dvouměsíční výpovědní lhůtu. Ale ma smůlu, znama opravdu nebude lítat kazdy den letadlem. :D

soles

Nebo udělat nějaký malér a nechat se na hodinu vyhodit 🙂

Drap

Jedině se dohodnout se zaměstnavatelem. Smlouva je od toho, aby ji dodržovaly obě strany.

zjentek

Můžeš do tý nový práce jít rovnou, teď hned. Novému vedení předem oznam, že v zápočťáku budeš mít nejspíš nějaké „škaredé paragrafy“, z důvodu svévolného ukončení docházky do předchozího zaměstnání.
Jestli na tebe spěchají, nebude s tím problém.

mosoj

Nový zaměstnavatel vás nezaměstná bez ukončení předchozího pracovního poměru. Hrozí mu velmi vysoká pokuta !!
Pokud vás zaměstná na černo a stávající zaměstnavatel vám bude sekat absence, moc toho nevyděláte. Vězte že to váš současný zaměstnavatel to na toho druhého práskne. Pokud s vámi ukončí pracovní poměr pro absence máte na úřadu práce utrum. Navíc po vás původní zaměstnavatel může vymáhat veškeré pojištění které za vás v době absencí zaplatil a on bude.
Toto má kapitalismus oproti socialismu velmi dobře ošetřené a já s tím souhlasím.

mojitek

stěhování není důvodem k okamžitému rozvázání prac.poměru-dle zákona. V nejhorším bych vyhledal lékaře a sdělil mu,že v současném zaměstnání nemůžete setrvat ze zdravotních důvodů(nějakých) .Kdyby se Vám toto povedlo,tak zaměstnavatel bude nucen s Váma bez prodlení rozvázat prac.poměr dohodou.a to okamžitě-bez čekačkyTakhle těžko pomoci když nevíme jaké máte zaměstnání,ale to už si sama musíte okočírovat

pravy88

Běžně se podává výpověď s dvouměsíční lhůtou viz.: https://www.1job­.cz/prispevek/jak-sepsat-vypoved-z-prace Pokud však máte s nynějším zaměstnavatelem dobré vztahy, určitě s nim danou věc projednejte a pokud bude vstřícný, určitě se s vámi domluví na nějakém adekvátním postupu, který bude vyhohovat oběma stranám.

Michálek1245

Dobrý den, okamžitou výpovědí to podle mě určitě nepůjde. Osobně bych to hrál na dohodu. Ostatně pokud je zaměstnavatel rozumný, tak se prostě dohodnete. Nicméně problém je v tom, že to řešíte až takhle na poslední chvíli. To je prostě problém. Já jsem si to v práci řešil ještě předtím, než jsem objednal vyklizení bytu v Praze jen proto, abych měl jistotu. Jinak taky je možnost home office, to by u vás nešlo? :)

Hans51

To mojitek:

Lékaře sice vyhledat může, ale rozhodnutí o tom, že zaměstnanec nadále nemůže vykonávat přidělovanou práci, musí vydat poskytovatel pracovnělékařských služeb, tedy „závodní“ lékař 🙂

mosoj

Nový zaměstnavatel vás nezaměstná bez ukončení předchozího pracovního poměru. Hrozí mu velmi vysoká pokuta !!
Pokud vás zaměstná na černo a stávající zaměstnavatel vám bude sekat absence. Moc toho nevyděláte. Vězte že to váš současný zaměstnavatel na toho druhého práskne. Pokud s vámi ukončí pracovní poměr pro absence máte na úřadu práce utrum. Navíc po vás původní zaměstnavatel může vymáhat veškeré pojištění které za vás v době absencí zaplatil a on bude.
Toto má kapitalismus oproti socialismu velmi dobře ošetřené a já s tím souhlasím.

KačkaHrdinov

Moc Vám děkuji, ale opravdu raději počkám po výpověďní lhůtě. Nemám ráda problémy. Myslela jsem, jestli neexistuje nějaký paragraf, podle kterého by to šlo.

zzzzz

Do práce chodit nemusíte, ale jde o to, že pokud tím „starému“ zaměstnavateli vznikne nějaká škoda, může ji pak po Vás vymáhat. Třeba najme agentůrního zaměstnance, a ten ho bude stát více než vy, škodu pak může vymáhat na Vás. Stojí to za to? To je na Vašem zvážení.

KačkaHrdinov

Do práce mohu nastoupit ihned, ale nebudu mít ty paragrafy v historii pořád? To bych nechtěla, přece jen musím odpracovat ještě přes 30 let 😁 .

zjentek

Kepler má pravdu jen částečně. Ta kaňka v tom zápočťáku sice bude napořád, ale ten i s kaňkou mizí po vystavení novýho z.listu od tvýho novýho chlebodárce. Takže, tato „zlá“ historie se vracet nebude.

Kepler

No a co když se bude nový zaměstnavatel zajímat o okolnosti odchodu i z předchozích zaměstnání. Třeba: no, naposledy jste dělala hajzlbábu na nádraží, ale proč jste odešla z Ministerstva financí?

Kepler

No, ta kaňka tam asi bude napořád. Ale jen v případě, že nový zaměstnavatel bude pátrat po důvodu pracovního poměru.

Kepler

opravuji: …důvodu ukončení předchozího pracovního poměru