Odpovedi18

V jakém připadě mi mohou dát 2měsíční výpovědní lhůtu?

Pokud mám smlouvu na dobu určitou do 31.8 a zaměstnavatel má úmysl mě vyhodit (nejspíše za nadbytečnost), tak musí čekat do konce tohoto datumu a pak dát výpověd (s 2měs lhůtou) nebo může dát i dříve (s 2 měs lhůtou nebo může být ihned vyhazov bez té lhůty?) Osobně si myslím, že to nemůžou, jen za závažné porušení pracovní kázně, ale třeba se mýlím.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne, nečeká do konce data aby dal výpověď. Doba určitá je doba určitá a přes to vlak nejede. Nevztahují se ochranné lhůty (nemoc, atd.) a datem 31.8. zaměstnání končí.
Pokud by chtěl zaměstnavatel pr. poměr ukončit dříve, vztahují se na něj klasické lhůty a důvody. Pro závažné porušení by mohl zrušit pr. poměr okamžitě.
Pokud tě bude chtít vyhodit, důvod si najde, popř. nějaká dobrá duše mu pomůže.

Další odpovědi
Bobek 2

Po skončení pracovního poměru už ti výpověď dát nemůže, protože by neměl co vypovědět.

Dvouměsíční výpovědní lhůtu ti zaměstnavatel mohl dát při uzavírání pracovní smlouvy. Pokud ti poté dá výpověď, tak už k ní lhůtu dávat nemusí, ona poběží sama.

Dochy

V jakém případě? V takovém kdy Tě chce propustit. Jde o standardní vyhazo. Jesli máš smlouvu na dobu určitou nebo neurčitou na věci nic nemění. To je jen o tom, zda dopedu chcete nebo nechcete omezit trvání prac smlouvy. Ale pokud se komukoli z vás (zaměstnanec – zaměstnavatel) pracovní poměr už dále nezamlouvá, může (při splnění zákonných podmínek) dát standardní výpověď s 2měs. výp. lhůtou.