PetraM.

Výpověď podaná zaměstnancem

Dobrý den, chtěl bych dát výpověď z pracovního poměru a chtěl jsem se zeptat: výpověď pošlu poštou, je tedy rozhodující datum podání nebo datum, kdy zaměstnavatel výpověď přijme? Pokud pošlu výpověď 30.12.2009 tak pracovní poměr skončí 28.02.2010? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Není důležité, kdy výpověď předáte České poště, ale kdy písemnost prokazatelně převezme zaměstnavatel.

Takže doporučuji předat osobně, jinak se vystavujete riziku, že se výpověď dostane k zaměstnavateli až 4.1.2010 a tím pádem začne běžet výpovědní doba až 1.2.2010 a pracovní poměr skončí až 31.3.2010.

§ 337 Doručování písemnosti určené zaměstnavateli zaměstnancem

(3) Doručení písemnosti určené zaměstnavateli je splněno, jakmile ji zaměstnavatel převzal.