Výpověď od zaměstnavatele

Dostala jsem výpověď od zaměstnavatele dle §52 písm.g/zákona 262/2006 Sb. v souladu s §54 písm.c/ ZP. Chtěla jsem se zeptat jak to bude dál se soc. a zdrav. pojištěním a s platem když budu podávat žalobu k soudu pro neplatnost výpovědi s tím, že jsem zaměstnavateli sdělila, že chci být i nadále jejich zaměstnancem? Co mám pro to udělat když jsem dostala výpověď v době své pracovní neschopnosti?

Odpovědi
standa

Nejprve můj osobní názor k tomu jak dopadne vaše případná žaloba na neplatnost výpovědi, pokud „neplatnost“ odůvodňujete jejím podáním ve vaší pracovní neschopnosti:

VÝPOVĚĎ BYLA PODÁNA V SOULADU SE ZÁKON A JE PLATNÁ !

Odůvodnění:
V ustanovení § 54/c zákoníku práce je celkem jasně uvedeno, že výpověď podaná dle § 52/g zaměstnanci, který je ´jen´ nemocný, je platná

Jiná téma by bylo, kdybyste napadala výpovědní DŮVODY, které jsou obsaženy ve zmiňovaném § 52/g, tzn. například, že vaše případné porušení pracovních povinností nemělo znaky soustavnosti atd.

Co se týká pojištění, tak nyní jste i nadále pojištěná, protože vám jednak stále trvá pracovní poměr, přestože běží výpovědní doba. Pokud vám 2 měsíční výpovědní doba skončí a vy budete stále nemocná, tak i po dobu nemoci jste i nadále pojištěná. Určitý problém vám nastane až vám skončí nemoc. Poté zajděte ihned na úřad práce a zde se nechte zaregistrovat, což bude znamenat, že bude opět pojištěná…

§ 54/c
Zákaz výpovědi podle § 53 se nevztahuje na výpověď danou zaměstnanci(…)dle § 52/g, pokud nejde o zaměstnankyni:

  • těhotnou
  • čerpající mateřskou dovolenou
  • čerpající rodičovskou dovolenou

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx