vypoved od zamestnavatele

chtela bych jeste jednou polozit otazku muze zamestnavatel dat vypoved na zaklade preventivniho lekarskeho posudku -zdravotne nezpusobila,kde pracuji vic jak tri roky § 52/c bez naroku na odstupne a s 2 mes.vypovedi placenou v 60% ?DEKUJI ZA ODPOVED

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zaměstnavatel vám může dát výpověď z jakéhokoli důvodu. Tento důvod musí být ve výpovědi uveden tak, aby jej nebylo možné zaměnit. Podle důvodu je nárok nebo není na odstupné.
Ve vašem případě nárok na odstupné máte §52 odst.c), ale jak jste psala dříve, jste v PN a tudíž vám v současné době nemůže dát výpověď.
V případěš, že nesouhlasíte s důvodem nebo jiným ohledně výpovědi, podejte na soud žalobu pro neplatnost výpovědi.
Snad už je to na toto téma poslední otázka-je to furt dokola.

Další odpovědi
standa

  1. výpověď dle § 52/c („nadbytečnost“) může dát zaměstnavatel prakticky z řady důvodů*) ale důvod „prevent. lékařský posudek“ by zjevně neprošel..
  2. pokud dá zaměstnavatel výpověď dle § 52/c, tak MUSÍ následovat odstupné !!!
  3. pro možnost uplatnění 60% náhrady mzdy musí být naplněny podmínky uvedené v ustanoveních § 207–209 zákoníku práce (viz zdroj)

*) důvody pro uplatnění výpovědi pro nadbytečnost jsou různé, ale rozhodně mezi ně nepatří žádné ´zdravotní omezení´

DOPORUČUJI:
Vzhledem k velkému množství vašich otázek na dané téma, na které se bez znalosti:

  • obsahu zdravotního posudku,
  • prac.smlouvy,
  • detailů vykonávané práce apod.

nedá spravedlivě odpovědět…

…DOPORUČUJI NÁVŠTĚVU ADVOKÁTA, který nepochybně poradí tu nejefektivnější reakci na právní úkon (výpověď) zaměstnavatele.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast8h3.aspx

člověk

Podle zákona od roku 2005,je takzvaný Inspektorát práce,a to na každém okrese nebo kraji,tam chrání zaměstnance i zaměstnavatele. Je to zdarma.Info na pracáku.