koník.

Jak přimět zaměstnavatele aby mi podepsal výpověď dohodou nebo dal hodinovou výpověď?

Konečně jsem našel práci co bych chtěl dělat, ale narazil jsem na problém, a to, že mi zaměstnavatel nechce podepsat výpověď dohodou (kterou jsem podal o 14 dní dříve, než je uveden datum ukončení prac.poměru, což je dost dlouhá doba, aby proběhlo výběrové řízení a na mojí pozici byl přijat nová pracovník) Řekl, že mi jí podepíše až sežene náhradu na moje pracovní místo. Sám jsem se tedy aktivně zapojil a několik lidí od mě se mu ozvalo, že by mělo zájem o danou pozici. Pak jsem se zeptal šéfa jestli se nějak rozhodl a řekl, že ode mě žádné lidi nechce a najde si je sám, ale bohužel ještě on sám nestihl podat inzerát což je záležitost na 5 minut. Pravda je taková, že on ví, že já potřebuji skončit opravdu co nejdříve a on mi teď bude schválně škodit. Ale řekl, že se mnou souhlasí a chce se stejně jako já rozejít v dobrým. No očividně to bohužel v dobrém nepůjde. Co mám dělat? Napadlo mě, že budu dodržovat všechny pracovní náležitosti, ale ve výsledku pracovat vůbec nebudu. Budu jen tak postávat a koukat kolem a snad ho to brzy přejde a dá mi tu vysněnou výpověď. Je to paradox. Dnes každý těžce schání práci, ale já se jí velice těžce zbavuji. Tak jak to mám vyřešit? Bohužel on jeho všechny povinosti dodržuje (plat atd.)Díky všem za jakokoliv radu
Doplňuji:
Hodit se marod mě taky napdlo, ale zřejmě za to mohu dostat od sociálky pokutu až 20 tisíc (nedodržování poviností spojených s čerpáním nemocenské) a navíc snad i nějaký paragraf. Taky mě napadlo hrubě porušit prac. smlouvu za což bych dostal hodinovou výpověď kterou bych si sice přál, ALE: za to 100% dostanu paragarf 53 a co když mě nový zaměstnavatel vyhodí (třeba z toho důvodu, že mu ukážu co jsem schopnej udělat) tak mě tam nebude chtít z obav, že stejným způsobem budu končit po pár letech u něj a já nakonec skončím bez práce a navíc s tim paragrafem a to se se mnou poveze. To vážně nechci.!!!

Nejlepší odpověď
zzzzz

Vem si nemocenskou, a nastup do nové práce, on ti příjde na kontrolu a jediné co může, vzít ti dávky nemocenské, nic víc. Mezitím skončí výpovědní lhůta. Hodně štěstí v nové práci 🙂

Další odpovědi
ivzez

Žádná „výpověď dohodou“ ani „hodinová výpověď“ neexistují
(jde jen o oblíbené obraty fimových a seriálových scénáristů).

Dohoda o rozvázání pracovního poměru je (na rozdíl od výpovědi)
oboustranný právní krok, bez souhlasu druhé strany ji nelze uzavřít.

To, co nazýváte „hodinovou výpovědí“, je okamžité zrušení
pracovního poměru podle § 55 (nikoliv 53!!).
Viz ZP: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4­.aspx#par55

Já nevidím jinou možnost, než dostát svým závazkům,
jež jste na sebe uzavřením pracovní smlouvy vzal.

Pokud byste přestal chodit do práce a nastoupil do nového
zaměstnání, našel by si nový zaměstnavatel pravděpodobně
někoho spolehlivějšího a s Vámi by se zřejmě rozloučil
ještě ve zkušební době (o neloajální zaměstnance nikdo nestojí).

Řešením není ani „hodit se marod“. Zaměstnavatel ví, že potřebujete skončit,
takže byste mohl počítat s kontrolami každý den. A v tomto případě by zaměstnavatel spíše dával podnět ke kontrole OSSZ, takže i s tou pokutou
byste mohl počítat téměř najisto.

Zkuste si znovu promluvit se stávajícím zaměstnavatelem
a pokuste se s ním na něčem dohodnout.

Pokud by to nešlo, zkuste se dohodnout s novým zaměstnavatelem.
Můžete mu nabídnout, že pro něj můžete začít pracovat na zkrácený
úvazek a po skončení výpovědní doby nastoupit na plný úvazek.

Je-li nový zaměstnavatel rozumný,
ocení Váš přístup k povinnostem ze zaměstnání.

Poznámka:
Vím, že je to nepříjemná situace, ale uvědomte si, že Vás zaměstnavatel potřebuje na práci. Výpovědní doba chrání zaměstnance (někdy se podaří novou práci již během ní) i zaměstnavatele (má dost času na výběr nového zaměstnance).

Podle mne v tom není záměr, zaměstnavatel Vám podle mne nechce škodit.

mosoj

Zaměstnavatel, který by vás zaměstnal bez předchozího ukončení pracovního poměru by musel být blázen. Hrozí mu obrovské pokuty. To by jsi za to musel opravdu stát. Myslíš že ano ? Pak by určitě nový zaměstnavatel počkal, on to zná také dobře.

Jo a jinak nakopat do zadku.

kia

Závidím Vám. V dnešní době pro běžného občana to je …

bolak

Jednoduchý, půjdeš za svým novým zaměstnavatelem, řekneš že počítáš s prací u něj, že jsi dal výpověď ale současný šéf tě nechce pustit, protože seš pro něj prý příliš nepostradatelný. A nového zaměstnavatele požádáš o radu, co v takovém případě dělat.

Pak už to necháš na něm.

zzzzz

Jak dlouho to potřebuješ uhrát???