LejdyTerr

Co mi může zaměstnavatel udělat, pokud jsem odmítla podepsat dohodu o výpovědi?

Odmítla jsem podepsat dohodu o výpovědi a zaměstnavatel mi teď vyhrožuje, co mi může udělat a na co má nárok?

Nejlepší odpověď
badisko

Ukončení pracovního poměru zaměstnavatelem je v současné době častým jevem. Ne vždy jsou ale zaměstnanci plně informováni o svých právech. Často podlehnou nátlaku zaměstnavatele a jsou propuštěni neprávem. Prakticky tak podepíší dohodu o ukončení pracovního poměru, a to v některých případech úplně zbytečně. Přitom rozvázání pracovního poměru výpovědí jak ze strany zaměstnavatele, tak ze strany zaměstnance, má svá pravidla. Čtěte více: Kdy vyhodit zaměstnance? Jen v zákonem povolených případech .
vice zde…http://ww­w.podnikatel.cz/clan­ky/rozvazani-pracovniho-pomeru-zamestnavatelem/

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nemůže ti udělat vůbec nic a jak už napovídá název výpovědi „dohoda“, tak dohoda je oboustranný právní akt, kdy se jednotlivé strany dohodnou. Pokud zaměstnavatel dal tzv. návrh a ty s dohodou nesouhlasíš, nejde o dohodu.
V případě, že tě chce zaměstnavatel propustit, musí ti dát výpověď a v ní uvést DŮVOD!! Pokud souhlasíš s dohodou a dává ti ji zaměstnavatel i zde musí být uveden důvod!
Co se týče uvedení důvodu, pozor na to jaký důvod je ve výpovědi uveden, jelikož druh důvodu má vliv na výplatu odstupného.

Olmann

Pokud jsi nepodepsala dohodu tak celkem o nic nejde. Ve chvíli kdy Ti přinese klasickou výpověď tak Ti běží výpovědní lhůta dle smlouvy. A je úplně jedno jestli podepíšeš převzetí nebo ne, jelikož i svědectví tohoto aktu se považuje za doručení.

autacek

Zákoník práce je „kouzelný“ a zaměstnavatel pomalu nemá legální možnost ze zaměstnance jen tak zbavit, to ani lempla, dohoda je pro obě strany nejlepší řešení, případně i s odstupným.

Faktem je, že nějaký důvod k výpovědi patrně zaměstnavatel má, pokud je to nadbytečnost, tak jej budete bohužel stát asi pět měsíčních platů, ovšem zákon je postaven tak, že vyrazit Vás nemůže jednoduše hned ani při neplnění pracovních povinností.

Na druhou stranu, věřím, že Vám dokáže zaměstnavatel udělat legálně takové peklo, že ještě ráda odejdete sama. Zvažte, jestli není lepší se domluvit.

ivzez

„Dohoda o výpovědi“ stejně jako „výpověď dohodou“ je nesmysl,
zákoník práce nic takového nezná.

V tomto případě Vám zaměstnavatel navrhl rozvázání pracovního poměru dohodou (to není výpověď!), na což jste nebyla povinna přistoupit.

Zaměstnavatel Vám za to nemůže udělat nic.

Jestli se Vás však chce zbavit, je možné, že Vám bude situaci a práci znepříjemňovat tak, abyste výpověď dala Vy sama.