obchodnik

vzor žádosti

Potřeboval bych vzor žádosti o ukončení pracovního poměru dohodou. Nevím, jak to dát dohromady a na netu jsem to nenašel. Všude jsem našel jen to, že zaměstnavatel a zaměstnanec se dohodli na ukončení. Já ale potřebuju zažádat u svého zaměstnavatel o ukončení. Poradíte mi, prosím??!!!

Odpovědi
alenka901

tady to uřčitě najdete

Zdroj: http://vypoved-vzor.cz/

standa

Předně je nutné si uvědomit, že podat žádost (lepší výraz je ´návrh´) na ukončení prac.poměru dohodou sice můžete kdykoli, ale zaměstnavatel s vaším návrhem vůbec nemusí souhlasit. Proto bych současně s podáním návrhu na dohodu podal i výpověď, aby to byla tutovka.

Pokud vám jde skutečně o ten text návrhu či žádosti, tak použijte např. toto:

Dobrý den,
v příloze naleznete návrh na ukončení pracovního poměru dohodou. Pokud s předloženým návrhem budete souhlasit zašlete mi jeden podepsaný výtisk dohody zpět na mou adresu. V opačném případě vemte prosím na vědomí, že podávám výpověď z pracovního poměru podle § 50/3 Zákoníku práce – viz příloha č.2 tohoto dopisu.

příloha č.1
DOHODA O UKONČENÍ PRACOVNÍHO POMĚRU (§ 49 ZP)
…text dohody naleznete ve 100 různých podobách na internetu. POZOR pokud současně s návrhem DOHODY podáte i VÝPOVĚĎ (jak vám radím), je vhodné do návrhu ´dohody´ uvést větičku typu: „Výpověď podaná zaměstnancem dne XY se touto dohodou po vzájemné dohodě zaměstnance a zaměstnavatele ru­ší.“

příloha č.2
ROZVÁZÁNÍ PRACOVNÍHO POMĚRU VÝPOVĚDÍ (§ 50, odst. 3 Zák.práce)
…tex výpovědi lze opět nalézt ve stovkách ´vzorů´, které na internetu snadno naleznete.

Lencis

Myslím, že potřebujete jednu z těhto forem, mrkněte:

http://www.vzo­ry.cz/vzory/za­mestnani/vypo­ved-zamestnance/

http://www.vzo­ry.cz/vzory/za­mestnani/okam­zite-zruseni-pracovniho-pomeru-zamestnancem/

Attack-design

www.vzorysmluv.cz