Lorelai

Naražený prst

Před 2,5 měsíci jsem si narazila malíček, měla jsem 14 dní dlahu a potom týden obvaz. Ale pořád ho nemůže úplně celý ohnout a v oblasti kloubu je větší než malíček na druhé ruce. Spraví se to nějak, nebo to takhle bude pořád? Je třeba možné, že jsem ho měla zlomený?
Díky
Doplňuji:
huxa: Díky za odpověď, no blbosti jsem nedělala, ale musela jsem s tím psát, tancovala jsem s tím, pokoušela se i hrát na klavír. Snad se to spraví

Nejlepší odpověď
huxa

Před rokem a půl jsem měl zlomený třetí článeku palce-mysleli si, že mám naražené zápěstí, takže týden dlahu, potom doktor z rentgenu poznal, že byl zlomený, takže dva týdny dlahu a potom ještě měsíc ortézu. Poté ještě rok celkem často bolel a občas si jej musím promasírovat. Jestli jsi měla dlahu a nedělala blbosti-měla vážně prst v klidu, i případná zlomenina by srostla. Pokud jsi navíc byla na rentgenu, měl by být srovnaný, takže jedině čekat.

Další odpovědi
Drap

Ano, po čase by se to mělo dostat do normálu.
Jestli byl prst zlomený nebo ne, tady nikdo nepozná. To měl zjistit ošetřující lékař. Pokud nediagnostikoval zlomeninu, tak není důvod proč mu nevěřit.

atena11

To se sparví já měla půl roku naražený malíček, protože hraji volejbal a smečoval na mě kluk při tréningu no a já jsem nějak blbě ohla malíček a bouchla jsem se o zem protože jem pro ten míč padala abych ho vybrala ale nastesti jsem mohla stale hrat i ten pul rok protoze maliček se při pinkání nepoužívá ;

briketka10

naraženina někdy bolí
víc než zlomenina zkus
malíček procvičovat
http://www.volejbal-metodika.cz/www/de­tail/35/