KARI05

Jak poznam zlomeninu?

pred asi 30 minutami jsem se bouchla hodne do malicku, boli me, jak poznam, jestli neni zlomeny, krome nastevy doktora? Hybat s nim muzu, ale docela to boli, snad to je jen narazene:(

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Můžeš s ním sice bolestivě hýbat? Pokud ano, zlomený není. Je spíše naražený a naraženina bolí opravdu hodně.

Další odpovědi
gecco

Poznáš to na rentgenu (obvykle, někdy ani rentgen nepomůže)…
😉
Pokud jde o prst – prostě s ním zkus hýbat mimo běžný rozsah kloubů (do stran, směrem ke hřbetu ruky…) – pokud to půjde a nebo bude prst ´vrzat´, je vysoká pravděpodobnost zlomeniny…
___
Ale jinak je to tak, jak píše Raibek – naraženina bolí víc.
😉

quentos

Naraženina bolí leckdy víc než zlomenina, takže podle stupně bolesti se to skutečně nepozná. S jistotou to pozná jen lékař, ale jak už řekl JájsemRaibek, pokud s ním můžeš hýbat, zlomené to nebude.

anonym

Neodpovím ti na otázku přímo,ale zeptám se tě:
Proč máš moji fotku na svým nicku?
Tu fotku jsem vytvořil já,tak proč ji máš na svém nicku?

Pavlinka19

pokud s tím můžeš hýbat, zlomené to není :)

huxa

Není pravdou, že se zlomeninou se nedá hýbat. Navíc pokud s ním pohnout nemůže, může to být pouze kvůli velké bolesti.
Záleží na tom, s kterým článkem prstu máš problém.
Mnohdy je problém i na rentgenu poznat zlomeninu prstu a dává se na týden-dva dlaha. Pokud jsi mladá, postačí ti koupit si ortézu a nosit ji místo dlahy, toto pomůže jak na zlomeninu, tak na naraženinu.