Ilmnt

Zápěstí velmi bolí, ale hýbat s ním mohu. Je zlomené, nebo naražené?

Večer jsem běžel a narazil na bečku zápěstím, mám to 3. den bolí to jak čert, když s tim hýbu, ale prsty se dá normálně hýbat, jenomže v ruce neudržim pomalu ani rohlík, při větším stisku bolest vystřeluje. Zápěstím se dá také hybat dolů a nahoru, samozřejmě to bolí, ale doleva a doprava to už je mnohem horší. Díky za všecky odpovědi, rady a promiňte pravopis.

Odpovědi
Kepler

Zápěstí je tvořeno vícero kůstkami a jedna z nich může být i zlomená, nebo nalomená. V tom případě bývá otok. Bez rentgenu se to nezjistí. Doporučuji fixaci zápěstí alespoň obvazem a ruku nepoužívat. A zítra mazat k doktorovi. Podrobněji v odkazu.

Zdroj: http://ec.cotot­.com/zlomene-zapesti-zlomena-ruka

Drap

To rozhodne jen rentgen. Navštiv lékaře