iceT

Jak poznám zlomený prst na noze?

Pravděpodobně jsem si zlomila prsteníček,prst mi částečně zfialověl,při pohybu to moc nebolí.Obout uzavřené boty není problém,ale chodit v nich je nepříjemné.Žabky a sandály při chůzi nevadí.Mám raději navštívit lékaře,nebo se dá koupit nějaké znehybňovadlo?
Letět k doktorovi se mně s prkotinou nechce,ale doma mě straší,že když to blbě sroste,tak mě to budou znova lámat…děkuji

Nejlepší odpověď
RQLM

fialová barva znamená špatnou cirkulaci krve. to mohl vzniknout právě při pohmoždění (a dál to může být v pořádku, něco jako modřina), nebo je někde ucpaný přítok/odtok krve a může z toho být větší problém (vznik krevní sraženiny, která putuje tělem, dokud něco neucpe jinde). zlomenina je velmi často doprovázená výrazným otokem – porovnejte velikost prstů na obou nohách.

Další odpovědi
Hykam

Nejlépe to poznáte pod rentgenem, ale nebojte když vám blbě sroste tak vám ho lámat nebudou pokud vám to teda nebude vadit při chůzi.

quentos

ona to není prkotina… když zfialoví, nvěstí to nic dobrého. Jen tam zajděte – oni maj poté, co děkovali a odcházeli, přidáno, tak ať se činí…

elektrikář

Zajděte si k doktorovi. Pokud je to zlomené může to špatně srůst a muselo by se to znova lámat.Někdy stačí jen na čas dlaha.