Vendx

Prost bolí při mačkání, druhý článek je ztuhlý a prst trošku nateklý. Je naražený, nebo zlomený?

Dobrý den,
Dnes na tělocviku ve škole jsem se bouchla o zem ukazováčkem, prostředním kloubem. Bolí při mačkání, druhý článek je ztuhlý a prst trošku nateklý. Také prst nemohu úplně napnout a pokrči, ani ne tak, aby byl kolmo k největšímu článku. Zespoda na kloubu trošku prst zmodral. Je mi 15 a mamka nebere věci moc vážně a nemysli si, že je nutné chodit k doktorovi. Co si myslíte? Bude to jen naražené?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím si nic. Je to tvoje věc. Bez rentgenu se to nepozná a po netu už vůbec ne.

Další odpovědi
Edison

Jen doplním Drapa: Ani sebelepčí dochtor to bez vyšetření nepozná. Ani za pomoci google, Wiki a Youtube.

Snad nějaký ten šarlatán, to je ale otázkou, jestli tomu chceš věřit.

led

Obráť sa na odborníkov – lekárov, nie na internet.
Radšej pokaz večeru službukonajúcemu lekárovi na pohotovosti svojou bolesťou, než niesť doživotné následky.
Neváhaj a choď k lekárovi.

marci1

Naražené i zlomené bolí stejně. Nutný je rentgen.