sisinec123

Pozná doktor na rtg, že mám prst naražený nebo to poznat nejde?

Odpovědi
Drap

Může a nemusí.Rtg se dělá hlavně z důvodů zlomenin, či případného naštípnutí některé kosti.

Kepler

Rtg snímek se dělá i v případě, že není zlomenina z vnějšku patrná – pro potvrzení, nebo vyloučení. Pokud jde jen o nedislokovanou zlomeninu v podobě nepatrného naštípnutí, ani to na snímku nemusí být patrné.

mosoj

No když není zlomený(a to pozná), tak je naražený. A vůbec, co to je naražený?

EKSOT123

Na prst se vykašló, hlavní je zdraví! Aneb: Přijde blondýnka k doktorovi. Doktor se jí ptá: „Tak copak vám je?“ Blondýnka odpoví: „Bolí mě všechno, kam si šáhnu. Dotknu se hlavy: ‚Au‘, dotknu se ruky: ‚Au‘ a dotknu se nohy: ‚Au.‘“ „Ukažte, no jasně, máte zlomený prst!“
Je to jak pišó chlapi, rtg se dělá z důvodu vyloučení zlomeniny. Měkké tkáně se vyšetřují pomocí sono, ale naraženiny ne. Nejjistější je vyšetření naraženin pomocí kladiva. Rtg se udělá až následně, diagnóza je pak 100%. Až zas něco nebudete vědět, tak se zeptejte.