Dominik Aplt

Jak poznám zlomený a naražený zápěstí?

Včera jsem spadnul a od té doby s tím zápěstím nemohu ani pohnout a mám to oteklé. Měl bych s tím jit na rentgen?

Nejlepší odpověď
annas

Jako laik nikoliv. Když vám ruka opuchla, je jasné, že není něco v pořádku. Běžte hned k lékařil.

Sama jsem úrazy několikrát podcenila, jenže jsem na to vždy poízději doplatila. Naposled jsem si poranila ruku, kromě modřin to odnesl malíček na levé ruce.

Už je to 3 měsíce, ale při jakémkoliv pohybu prst bolí, navíc není tak pohyblivý jako dřív.

Další odpovědi
led

To už včera, hneď po úraze, si mal ísť k lekárovi.
Laik nepozná skryté poškodenia.

Dochy

Jdi s tím k doktorovi (chirurgie tuším) a on Tě případně (téměř jistě) na ten rentgen pošle.
Jo, bylo by lepší jít hned, ale je podle mně naprosto normální, že člověk doufá, že to nic není a za pár hodin to přejde…

Edison

Vezmeš silnou žárovku, přiložíš ruku, kolem zhasneš, rozsvítíš tu žárovku a po čase uvidíš, krz, jestli to zlomené je, nebo není.

ivzez

Samozřejmě, že byste s tím měl jít na rentgen,
to jste měl už včera.