ShyDoe

Vlastníte někdo jeden z těchto mobilů ? A který by jste mi doporučili ? Děkuji :)

Evolve-fx400
Htc-desire-x
Zte-grand-x
Samsung i9105 Galaxy S2 Plus
Alcatel OT-6030D Idol

Vybírám z těchto 5i, mobil potřebuju hlavně na internet a aplikace… jestli máte ještě někdo lepší návrh na lepší telefon (do 8 000 Kč) tak sem s ním ! ;)
Děkuji moc za každou radu :)

Nejlepší odpověď
Bedy

Samsung i9105 Galaxy S2 Plus

Vezmeme to postupně.
Evolve FX400 – není to špatné, ale 512MB operační paměti pro Android, to je takový základ, jestli chcete používat aplikace, tak to bude chtít více operační paměti nebo ideálně jiný operační systém. Jinak ten mobil nijak zvlášť neoslní.

HTC Desire X – tohle už je přecejen lepší, má 768MB operační paměti, to už je použitelnější a dvoujádrový procesor je taky taky zlepšení. Mobil má dobrou výdrž baterky a kvalitní repráky.

ZTE grand X – funkcemi nabitý mobil, je i výkonnější, ovšem na úkor baterky. Výrobce ZTE je taková klasická levná čína, odpovídá tomu kvalita. Neznám telefon od ZTE, který by vydržel nějak dlouho. Je to takový klasický asiat.

Samsung i9105 Galaxy S2 Plus – mobil pěkný, použitelný s Androidem, ale zadní kryt se snadno poškrábe. Výdrž baterky není špatná. Za tu cenu to není špatný mobi, ovšem kazí ho opět Android.

Alcatel OT-6030D Idol – je to něco jako ZTE, klasická laciná čína napěchovaná sice funkcema i výkonově je použitelný pod Androidem, ale kvalita materiálů je bídná, Alcately od doby co je vyrábí čínská firma TCL, tak stojí za prd.

Osobně bych si za tuto cenu vybral jiný mobil a hlavně s jiným operačním systémem. Android je zbytečně náročný na výkon mobilu a proto je nutné mít výkonnější mobily, které jsou samozřejmě dražší a zpravidla musí mít i lepší baterky s větší kapacitou, aby chvíli vydržely.

Android taky nedoporučuju kvůli bezpečnosti – není týdne abych nečetl, že pro Android vyšla nová falešná aplikace, která vykrádá osobní data, zpomaluje mobil, zobrazuje v mobilu blikající reklamy, posílá drahé premium SMS za 70kč apod.

Navrch na Androidu se mi nelíbí i napojení na Google, protože stahované aplikace požadují i taková oprávnění, že Vám lezou do kontaktů, do SMS zpráv, mohou zjišťovat Vaší polohu apod. – prostě úplně nesmyslná oprávnění, co aplikace prostě nemusí potřebovat k běhu. Ale to je asi všechno výmysl v Google nebo netuším. Teď navíc Google play „vylepšili“, že před stažením se ta oprávnění, co aplikace požaduje, nezobrazují, ale zobrazí se až před instalací a co jsem četl v diskuzích, tak ani ne všechna.

Já bych Vám doporučil v téhle cenové relaci mobil Nokia Lumia 720 s operačním systémem Windows Phone 8 – tam je výhoda, že aplikace nepožadují taková nesmyslná oprávnění, systém je bez virů, tudíž bezpečný a nemusíte si mobil brzdit kdejakým antivirem (dokonce pro Andorid už existují i falešné antiviry).
Nokia Lumia 720 stojí nějakých 7 tisíc a za tu cenu dostanete rychlý, svižný mobil s rychlým internetovým prohlížečem, pěkným displejem, který černou zobrazuje opravdu jako černou a ne tmavě šedou, kvalitním foťákem a opravdu železnou výdrží baterie – má vysokokapacitní baterku, která vydrží až 4 dny co vím ze zkušeností (vypne se 3G, zapne se spořič baterie, atd.), 3 dny vydrží určitě, to mohu zaručit.

Dále určitě potěší i bohatá základní výbava mobilu – tedy bezplatná GPS navigace s doživotní aktualizací zdarma a bez nutnosti se během provozu připojovat k internetu, dále určitě řada lidí ocení vestavěný plnohodnotný mobilní Microsoft Office na prohlížení a úpravu dokumentů, prezentací apod. A další aplikace lze stáhnout z oficiálního obchodu, kde je opravdu z čeho vybírat, hráče her určitě potěší i portál Xbox Live, odkud si lze stahovat další a opravdu fajnový hry.

Suma sumárum – jestli za ty peníze opravdu chcete pěkný kvalitní mobil, tak doporučím mobil Nokia Lumia 720. Kdybych si měl vybrat z tohodle seznamu, tak asi bych sáhl po Samsungu.

Další odpovědi
huxa

HTC-Desire-X

Samsung i9105 Galaxy S2 Plus

anonym

tak spousta telefonů lepších a do 8000 … vlastně i do 5000 se dá sennat na pandawill.com … za tu cenu jsou tam už 4 jádrové luxusní kousky s Full HD displeji.

Bedy

pavlos1113: Nepsal jste že máte Sony Xperia Ars? Vizte otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/restart-mobilu-sony-xperia-ars
Mobily se zpravidla musí resetovat protože jsou pomalé nebo se chovají nestandardně. Resety se u Androidu nebo u starých mobilů se Symbianem musí dělat poměrně často, co vím ze zkušeností.
Možná by chtělo zvážit, než na někoho začnu bezhlavě útočit, trošku se podívat na sebe a na to, co říkám a co doporučuju.

mosoj

Kup Alcatel One Touch Star s amoled displejem.

Bedy

Trošku něco o té bezpečnosti Androidu – http://www.mo­bilmania.cz/bles­kovky/populari­ta-prinasi-obeti-na-android-miri-92--veskereho-malwaru/sc-4-a-1324227/defau­lt.aspx – http://www.mo­bilmania.cz/bles­kovky/novy-druh-malware-z-androidu-preskoci-do-pocitace/sc-4-a-1322852/defau­lt.aspx – http://www.lu­pa.cz/clanky/pet-milionu-uzivatelu-androidu-nakazeno-malware-nebo-mozna-taky-ne/ – http://computer­world.cz/secu­rityworld/mobil­ni-malware-je-na-vzestupu-oblibil-si-android-49938 – http://smartma­nia.cz/bleskov­ky/novy-malware-pro-android-pres-devet-milionu-stazeni-4732 – http://datara­ma.aktualne.cen­trum.cz/clanek­.phtml?id=760807 – http://www.mo­bilmania.cz/bles­kovky/mobilni-malware-miri-temer-vyhradne-na-android/sc-4-a-1318947/defau­lt.aspx – http://magazin­.stahuj.centrum­.cz/malware-na-androidu-rychle-roste/

anonym

stačí nestahovat aplikace mimo katalog Play, implicitně to ani nebývá povoleno …