existuje něco mimo mobil?

Existuje nějaký přístroj na který bych mohl jen zavolat a tam by se ozvalo jen nějaké upozornění, nebo tak něco a ten druhý by věděl že mě má volat. Jde o to když si někdo zapomene zapnout mobil tak abych v případě nouze mohl jen upozornit nějakým zvukovým signálem, aby si ho zapnul a já se sním mohl spojit?

Nejlepší odpověď
mosoj

I u nás se pager využíval před příchodem mobilů. Prý existuje ještě dnes.

http://mobil.id­nes.cz/pager-tajemna-sluzba-funguje-stale-i-v-cesku-fzn-/mob_tech.aspx?c=A080913­_154426_mob_tech_lhc

Dále existuje komunikační zařízení jehož signál se šíří po elektrické rozvodné síti
podobně jako signál řídící zapínaní nízké sazby el. proudu.
Dotyčný má doma zařízení, které ho upozorní na určitou událost. Zařízení ale není mobilní a je vázáno na rozvodnou síť.
Podobným systémem byli dříve svoláváni vojáci z povolání do svých útvarů při vyhlášení poplachu. Od útvaru se zavolalo na rozvodnu a ta vyslala smluvený kód po el. síti. Vojaci co měli doma přijímač slyšeli smluvený signál.

Další odpovědi
Retko

Znas v tech americkych filmech jak pouzivaji PAGER..

Jinak dneska je to tak, ze kdyz nekdo nechce byt rusen, tak vypne mobil – asi jasne na co narazim…

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Pa­ger

terry

Ano, v minulosti to byl Pager, ale už to je hodně let.
Možná ještě někde bude ke koupi.

http://mobil.id­nes.cz/pager-tajemna-sluzba-funguje-stale-i-v-cesku-fzn-/mob_tech.aspx?c=A080913­_154426_mob_tech_lhc

EliškaG

o tom co píše MOSOj jsem již slišel, ale nevím jak se to jmenuje a zda se to dá někde sehnat. také by mě to zajímalo tak jestli Mosoj něco k tomu ví dtak ať zde nechá zprávu

Kamil Kretek

ne aspon o něm nevím

trnková

Pager – česky pípák. Když pípal, tak se běželo i z kina do služby. O co jde – proč je poplach se nevědělo. Já sama jsem ho neměla, ale měl ho pan soudce,můj známý,a když držel pohotovost, aby mohl rozhodnout třeba v neděli o vazbě gaunera,musel nosit povinně 24 hod pager – pípák.Asi je to hudba minulosti v době mobilů a služebních mobilů.