fg

K čemu je dobrý android v mobilu?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

jelikoz to je operacni system, tak je dobry k tomu, aby mobil fungoval… neco jako windows na pc

android ovsem neni jediny OS

telefon uz je od vyroby navrhnut pro konkretni OS

tak ze pokud nevyhovuje android ale napr. windows mobile nebo symbian, je treba dle toho vybrat i telefon

Další odpovědi
anonym

=========
1/ Operační systém Android je v dnešní době nejpoužívanější operační systém, který najdete v tzv „chytrých telefonech“ i rozměrnějších tabletech. Vyvíjí jej firma Google.

Video ukázky Androida na různých zařízeních jsou zde: http://goo.gl/2yvM6

=========
2/ v české republice se Android telefonům a Android tabletům, stejně jako novinkám v oblasti softwaru a her pro tyto zařízení věnuje specializovaný server http://www.sve­tandroida.cz

Pokud si přejete průběžně sledovat novinky – recenze nových android zařízení, nový software a hry pro android – přihlaště se k odběru novinek zde http://postou­ranni.cz/svetan­droida.cz

=========
3/ Android telefony dostupné v obchodech ČR najdete na této adrese seřazeny podle oblíbenosti http://android-telefony.heure­ka.cz/ i s nejnižší nalezenou cenovkou a stručnými uživatelskými recenzemi. Tamtéž najdete i android tablety.

=========
4/ Android jistě není jediný dostupný operační systém, jeho největší konkurenti jsou nejspíše Bada, iOS a Symbian. Přesto je Android v těchto dnech jednoznačně tím nejvíce využívaným systémem. Android telefonů se prodá více než půl milionu denně po celém světě. Android systém prochází neustálým vývojem, nejnovější verze 4.0 byla vydána teprve nedávno (prosinec 2011) a další vyspělejší verze jsou už ohlášeny na příští rok. Telefony se na nejnovější verzi aktualizují samy automaticky.

=========
5/ Dohromady je pro Android operační systém k dispozici dnes už více než 500 000 aplikací a her v centrálním katalogu http://market­.android.com z toho většina je dostupná ke stažení bezplatně. Na telefonech bez systému Android tyto aplikace spustit nelze.

I mezi českými vývojáři je tento systém dost oblíbený, proto pro něj existuje celá řada ryze českých aplikací jako například Jízdní řády, ČT24, turistické mapy SmartMaps, Sledování zásilek a tak podobně …

RomanP

je to úplně stejné jako otázka k čemu je v PC dobrý třeba Windows

Michálek1245

Ve své podstatě je to operační systém. Nebo takhle… ono to není zase tak ve své podstatě, on to je prostě operační systém. A za mě teda hodně efektivní a tvárný. Pro člověka, kterého živí vývoj mobilní aplikace na zakázku je to vlastně tak trochu sen, když může dělat v takovém softwaru. Rozhodně lepší než optimalizace aplikací na iOS.