redhead

Telefon s Androidy nebo Windows?

Odpovědi
Tw!st

ještě lepší je iOS ale z těchto dvou bych vybral radši už ten Android protože windows pro mobily a tablety je nanic

Bedy

Záleží jaký Windows. Windows Mobile za moc nestojí, ale Windows Phone je vynikající.
Windows Phone Vám třeba nabídne

  • zdarma cloudové úložiště SkyDrive o velikosti 25GB zdarma, plnohodnotný (online) Office s programy Word, Excel, PowerPoint a OneNote v základu zdarma
  • propojení mobilu se sociálními sítěmi (rychle nahrajete fotku na Facebook, máte tam integrovaný Facebook chat, synchronizace událostí na soc. sítích s kalendářem v mobilu, historie kontaktů atd.)
  • integrovaný Skype
  • pořádný herní portál Xbox Live
  • nebo třeba u Nokii plnohodnotnou GPS navigaci nadoživotí zdarma bez nutnosti se připojovat k internetu.
  • nebo ve finále na Windows Phone uděláte běžné úkoly ryhcleji než na jiných systémech (roadshow Sejmul mě Windows Phone – http://www.you­tube.com/watch?v=3huZ­dgj4i0c )
  • v oficálním obchodě WIndows Phone není možné narazit na nebezpečné aplikace jako například v Android marketu (dnes Google Play)
  • pro Windows Phone nejsou viry, tudíž si nemusíte telefon brzdit antivirovým programem
  • originální jednotný přehledný vzhled (každá integrovaná apliakce se ovládá prakticky stejně, není to takový chaos jako u Androidu nebo iOS)
  • Windows Phone si umí nasdílet z počítače internet přes kabel

Co ovšem u telefonu s Windows Phone chybí je

  • nemožnost použít telefon jako flešku (nenabízí USB Mass storage)
  • někomu může chybět integrace Google služeb
  • pro Windows Phone je méně aplikací, přesto počet neustále roste a člověk si vždycky nějak vybere

Takže za mě – koukněte se po nějakém telefonu s Windows Phone.
Doplňuji:
Co se týká českého trhu, tak Android tu má asi necelých 75% lidí, Windows Phone necelých 11%, Symbian kolem 7,5% a iOS 5% (zdroj Mobilmania).
Mimoto tu Windows Phone byl později jak Android, navíc Android najdete ve spoustě laciných telefonů, které lidi prostě kupovali. Teleofny s Windows Phone jsou zpravidla o něco dražší a není jich tolik, co telefonů s Androidem. Jenže zas v základu nabídnou tolik funkci, však vizte výše…

A jak jsem psal, Windows Phone toho v základu nabídne víc, je přehlednější – pravda je to nové originální rozhraní, může někomu déle trvat si na to zvyknout, narozdíl od Androidu, který slušně okopíroval prostředí z iOS. Proto taky v 98% případů uděláte běžné úkoly na Windows Phone rychleji než na jiných systémech.

Aplikací je pro Windows Phone taky dost – pravda ne tolilk, ale je z čeho vybírat – pravda, jestli chcete do mobilu prdící balónky nebo zapalovač se kterým si cigaretu nezapálíte, tak prosím, to Windows Phone ani iOS ve svých oficiálních obchodech nenabídnou… 🙂

anonym

Upřednostnil bych telefony se systémem Google Android

Především proto že je lépe odladěný a je pro něj k dispozici mnohem víc aplikací a her (více než půl milionu) … viz katalog http://play.go­ogle.com

Microsoft se sice snaži s windows protlačit kam se da, ale zrovna v pripade mobilnich telefonu se mu to popravu nedari. Jejich system nema takove kvality, aby si vyznamnou pozici na trhu zasloužil.

Doplňuji:
mimochodem stávající podíl na trhu je následující

GOOGLE ANDROID – 75% trhu smartphonů
WINDOWS PHONE – 5%

… ten rozdíl je docela znát v dost vypovídá i o kvalitách obou systémů.