Tobbynka

Je stáhnutí aplikace na hry do mobilu Alcatel zdarma?

Dneska jsem si koupila dotykový mobil Alcatel. Zde web: http://www.ka­sa.cz/mobilni-telefon-alcatel-one-touch-3040d-tribe-cherry-3040d-2balcz1-cerveny/?. Mobil mi úplně stačí, ale nevím jak hrát hry. Najela jsem v menu na ikonku „Hry“ a objevilo se mi okénko s nápisem „Nejdříve je třeba stáhnout aplikaci. Chcete aplikaci stáhnout nyní?“. Mám strach, že se stahování bude platit, ale co byste udělali na mém místě? Pokud máte tento mobil, tak prosím poraďte. Pokud máte s tím zkušenosti, tak prosím taky o radu. Já si myslím, že je to zdarma, ale nechci riskovat. Děkuji.

Odpovědi
Bedy

Když se připojíte přes wifi, tak nic neplatíte. Pokud se ale připojíte přes internet od Vašeho mobilního operátora, tak budete paltit, pokud nemáte nějaký zvláštní tarif.
Doplňuji:
Ty hry by měly být zdarma, paltí se pouze za připojení k internetu a to platite operátorovi, ne čínské firmě TCL, která Alcately vyrábí. Ale připojíte-li se přes wifinu, tak nic neplatíte – a free wifi hotspotů je všude dost – většina restaurací i velké řetězce rychlých občerstvení, řada měst a obcí na svých náměstích nebo v budvých úřadu, řada obchodů a obchodních domů, některá nádraží či řada letišť nabízí přístup k wifi zdarma – není teda velký problém si to stáhnout.

No tento mobil nemá operační systém, takže shánění her a aplikací bude těžké a narozdíl od takové Nokie, Alcatel (TCL) nemá žádný obchod s aplikacemi, kde si lze aplikace a hry stahovat, většinu z nich právě i zdarma.

Tohle se mělo řešit před koupí telefonu, teď to bude hold těžší. Pokud sjte to objednávala přes internet, můžete to do 14dnů bez udání důvodu vrátit a koupit si něco lepšího nebo hold těžce heldat nějaké apliakce a hry pro tento mobil.

Kdyžtak mi napište vnitřní poštou, už více nelze doplňovat odpověď a diskuze se špatně sledují, já toho denně mám dost na řešení (a nejen tady).

Tobbynka

Bedy: A můžu si někde na internetu stáhnou nějaké hry na dotykové mobily a pak tu hru přenést na paměťovou kartu? Je to totiž trochu hloupé, že v některých mobilech jsou hry zadarmo a tady v tom ne. :-/