kattiee

Oprávnění aplikaci v mobilu?

Dobrý den, mohou aplikace které požadují velká oprávnění udělat v telefonu nějaký problém?
Může někdo nějak zneužít toho že souhlasím s získjáním identity? Máte s nakupováním a stahováním aplikaci zkušenost(zápornou)
Díky

Odpovědi
nick23

Nejaky problem to muze zpusobit pokud to je az velke opravneni. Nektere aplikace ti mohou cist zpravy, kontakty apod… Ja „zatim“ zadny problem nemam ,ale nechapu napr. Uvadim takovy Facebook, ktery ma docela velke pozadavky k cemu jsou cteni kontaktu ,zprav a tak dale ..

mojitek

když jsem si koupil poprvy „chytry“ telefon,tak jsem tam pres Play natahal kdejakou aplikaci......a měl jsem krapet problemy.Ted už jsou ty aplikace pryč a než si nějakou stahnu,tak si pořádně přečtu co jaká aplikace požaduje. Můj názor je : stahovat aplikace ktere nemaji žádné požadavky anebo jen minimální.Jsou totiž i takové které odhaluji identitu,čtou zprávy,můžou pořizovat fotky a videa,volat na telefoní čísla,nakupovat v Play obchodě atd atd-a to všechno bez vašeho vědomí.Takovym je se třeba vyhnout pokud nechcete zaplakat nad výdělkem.Samozřejmě např aplikace která odhaluje např sílu signálu wifi potřebuje mít požadavek na připojení /změnu wifi atd.

anonym

TrustGo mě ochrání před těmi aplikacemi.