Avatar uživatele
Stovi

Oslava 18 - "pár" rad, tipů..

Zdravim, začátkem května mám 18. narozeniny a chtěl bych to nějak víc oslavit, ale zas ne moc..:) potřeboval bych "pár" rad..
přikládám obr. prostoru
http://www.imagehosting.cz/…
-pod střechou sklep , vedle bílý garáž, vpravo dole přístřešek (bez eektřiny) , oznečený černobíl. kolečkem už na zahraadě není.

1) Hudba
- mám celkem rozmanitej playlist od punku po rap, hosty s rozmanitým vkusem.. mezi sklepem a garáží je malý okno, bylo by lepší
--a) na okno na každou stranu dát 1 reprák a pusitt celej playlist, že by šla stejná hudba tam i tam? + trochu ven možná
--b)dát 2 repráky do sklepa a 2 do garáže, a všudě pustit něco jinýho? resp. asi jinej styl, nevim jestli to neni blbý uplně to míchat :)

2) Jídlo
mám takovej menší gril, + ve sklepě kamna (kaborky se tomu říká asi). Plánoval jsem vzít nějaký maso + něco a hodit to na to ( at už gril nebo kamna), nebo jsem přemýšlel nad pizzou objednanou? obojí mi přijde asi až moc zase..jinak budou asi narvaný po stolech věci jako chipsy, nějaký chlebíčky..klasika

3) "zábava"
Přemýšlel jsem na beer pongem (mám pingpong. stůl), nebo na BP sehnat jinej stůl a pingp. stůl nechat normálně na pingpong? pár let dozadu jsme ho u nás celkem dost hráli, takže vim že by si nejspíš pořád příznivce našel, stejně tak tam budou i příznivci beerpongu..
jinak nevím, ještě bych možná udělal "Piješ" a "Králův pohár" a rozhodil to nějak po stolech a ať se každej baví jak chce, ne? :)
popř. kamarád co tam bude má v tom sklepě ještě asi bicí, já hraju na kytaru..dalo by se toho nějak vy(zne :D)užít? :) nevim něco jako prostě zapojit nějak ostatní..věřim že by jsme tim nějak i "postrčili" stydlivější, nebo lidi co se neznaj, viz 5)

4) Počasí..
Jak tak průměrně bývá cca? v noci hlavně? v květnu? já vůbec nějak nemám přehled.. chtěl bych to udělat i na zahradě, ona s tim dost souvisí 5)..

5) Lidi..
Mám představu max. 30 lidí, pozval bych cca 27, s tim že někdo nepřijde, někdo (zadaní např.) si budu chtít možná někoho přivést. Ale nad 30 bych nešel, teoreticky by se to mělo na ten prostor nějak rozložit ne? teda i se zahradou, bez zahrady by se tam do 2 místností určitě nenarvalo :) Bylo by lepší to obeslat najednou (faceb. uzavřená událost), nebo nějak jednotlivě, třeba mobilem, abych měl od každýho tak představu jestli přijde nebo ne, a pak to přizpůsobit počtu?
zatim to vycházi cca 50:50 holky-kluci, asi 11 ze zš, 12 sš,+sourozenci apod. zš a sš se mezi seobu povětšinou neznaj..

6) pití...
- pivo bych zkuil možná ve formě plechovek? se sudem je moc s**ní :)
- přemýšlel jsem nad whiskey nebo nějakým "lepším" pitím, ale nebude toho moc zase? vsadim se že bude převodkováno a přerumováno.. + celkem finančně náročný..
- co pro holky? vim že na pivo moc nejsou..dodat nealko např. vodka + džus nebo tak? mám za to že jim tyhle míchaniny celkem chutnaj, jestli nežiju v omylu :) nebo frisco? do vína se mi taky moc nechce, viz whis. bylo by toho mco podle mě zas..

8) nábytek
- mám 2 stoly, jeden asi 2,5x1,5m druhej asi 1,5x1,5 m což neni moc.. jeden bych dal asi do sklepa a 2. menší pod přístřešek?
..zas tu mám snad 3 gauče..
Ale chtěl bych aby se dalo fungovat i nějak venku na zahradě (trávě).. jak to tam vyřešit? rozhodit deky pro nenáročný ? :D ne, já fakt nevim u tohohle..kdybych měl víc stolů...

..ve sklepě i garáži je u stěny složený dřevo (asi 5 let)..neni ho moc, ale stejně. radši bych kuřáky vždycky vyhnal ven, ne?

Už jsem t oejdnou psal a smazalo se to grr.. snažil jsem se to rychle napsat znova, snad jsem na nic nezapomněl.
Díky za případný rady, v hodně věcech fakt nevim.. jestli to teda vůbec někdo dočte :)
Doplňuji:
dyscac : pomohl, hodně.. díky :)
s těma věcma máš pravdu..jsem s těma lidma poměrně často tak už tak vim celkem, z celkovýho počtu budou tak 2, ale i to stačí. ještě museim promyslet jestli je tam vubec tahat..
15 míst určitě, židle pod přístřeškem, tak 5.. a vevnitř lavice + gauče, to nějak pujde :) Na rozhazování teda zrovna nemám no, upřímně abych už začal šetřit pomalu kdybych to kupoval sám :) Asi nakoupim to pivo, ten alkohol na ty míchaný blbosti a zbytek nechám asi na ostatních ..

..vodnici už nemám, zkusim domluvit pujčení :) ok frisco teda nechám, zatim jsem prolítl net, tu sangrii bych udělal, + něco lehkýho (tequilla sunrise,cuba libre...) do těch větších "kýblů" :D asi 0,5l, nebo kolik to má..nebo to tam jen připravim a ať si udělá každej podle svýho, každopádně taky dík ! :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Stovi

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Tom20, anonym před 3096 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dyscac

Moje zkušenosti z dělání oslav v takovém počtu lidí:

1) Nakoupit dostatek plastových kelímků a talířů, které po oslavě nebudeš muset umývat, ale rovnou je vyhodíš a nebudeš se muset bát, že se rozbijou. S tím souvisí nákup dostatečného množství sáčků do odpadkového koše.

2) Mít dostatek nealka, to vždycky dojde jako první. Alkohol jsem nikdy neřešil, jelikož si každý donesl to, co chce pít. Samozřejmě pokud máš kapitál, abys zaplatil alkohol 30 lidem, tvoje věc.

3) Jídlo se kupovalo minimálně, jelikož slečny kamarádky vždy ochotně donesly nějakou sekanou nebo buchtu/dort apod. S těma pizzama je to stejné jako s tím masem na gril, každý, ať si donese svoje nebo pokud máš peníze...

4) Schovat věci, které se můžou rozbít a nebudou na oslavě potřeba. Tohle platí i v případě, že všechny ty lidi osobně znáš a myslíš si, že se nic stát nemůže. OMYL! Vždycky se najde nějaký idiot, který se zlije jako hovado a pak neví co dělá. Taková je zkušenost.

5) Pro 30 lidí nepotřebuješ 30 židlí. Nikdy nebudou všichni sedět a už vůbec se spolu v takovém počtu nebudou bavit najednou někde v kroužku. Většinou se vytvoří skupinky. Někteří budou tančit, někteří hrát ten BP apod.

6) V květnu už by mohlo být teplo i v noci, ikdyž nevím no. Myslím, že každý bude počítat s tím, že se to koná venku, tak si vezme vhodné oblečení. Nad nějakýma dekama na trávu bych uvažoval jen v případě, že bych měl méně než nějakých 15 židlí. Hlavně, aby vám nepršelo.

7) Hudba - my to posledně řešili tak, že jsme si najali 2 kámoše a zaplatili jim, aby se v hraní střídali (dělali DJe). Z toho důvodu, že na minulých oslavách bylo to, že lidi chodili a hudbu si přepínali podle libosti a byly pak problémy, že jedna písnička ani neskončila a hraje už jiná a jiný styl apod. Takže v tvém případě bych volil 2 různé aparatury, pokud máš tu možnost.

8) To, že někde není elektřina, se dá vyřešit pomocí prodlužovačky...

9) Neboj se, že nebude zábava. Jakmile se začne pít, tak se to rozjede.

10) Doufat, že ráno nebudeš muset uklízet sám nebo si najímat úklidovou firmu nebo kupovat nové židle a stoly, lustry apod. (taky už se stalo, jelikož jedna oslava dvojitých 18. narozenin byla fakt divoká)

11) Snad jsem ti pomohl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
emm.kate

no.. nedávno jsem slavila 18 kámošky.. a k 6 můžu říct, že holky pijou pivo, víno a vodku s džusem hlavně (nežiješ v omylu:)). Frisco bych nekupovala, je drahý, ale udělala sych sangrii.. a lidi si nějaký pití stopro přinesou, když jim řekneš, co máš a oni budou chtít něco spešl.
jinak to vypadá na slušnou kalbu..:))))
a vodnici máš? :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Oslavuj jak uznáš za vhodné,ale nezapomen na slušné chování a na to,že už se stáváš plnoletým se všemi možnými důsledky.;-)
PS.Moc nezlob nebo tě tam přijedeme zkontrolovat!:-)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamilovo

To já jsem osmnáctiny slavil opravdu velkolepě. Moje mamka chtěla, aby vše bylo opravdu skvělé, a tak si na uspořádání najala caterignovou společnost. K tomu na oslavu objednala i fotokoutek od https://fotokoutek.fun/ , takže díky tomu vzniklo i sposta super fotek. Určitě je na co vzpomínat.

Avatar uživatele
Lukin12

Neuvažovali jste někdy, někdo o tom, že byste si nechali oslavu narozenin naplánovat a zorganizovat třeba od nějaké cateringové společnosti? Já o tom již uvažuji nějakou dobu. Dokonce jsem se i díval po takové společnosti a narazil jsem ve svém okolí na http://www.golden-drinks.com/ Jestli to ale nebude zase moc drahé? Nevíte, jak se tato služba pohybuje??

před 1143 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava