Dan007

Co oslavujeme 1., 5. a 8. května?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nebuď líný a prolistuj si kalendář.

Další odpovědi
anonym

Ježíšmariá a tihleti lidi mají v budoucnosti vést naši zem!!!
Zlatí komunisti, tam jsme už pd první třídy věděli jaké jsou to významné dny.
Akorát místo 8 mého se oslavoval 9 tý květen.

Mimozemšťan

  1. 5. se slavil za Hitlera svátek práce, komunisti to pak převzali
  2. 5. se slaví Hrdinné pražské povstání – to je v Česku tradice… když skončí válka, tak vylejzají hrdinové z děr (citát K. Gott), původně to povstání chtěli udělat 8. 5.

ale to už by bylo zase všem moc nápadný,
každý ví, že P.P. 5. 5. nemělo žádný pozitivní smysl, hlavně se přitom vyřizovali beztrestně mezičeské účty

dubraro

Mimozemšťan:
Svátek práce se slavil dávno před Hitlerem. Svátek byl zaveden roku 1889 na památku stávky amerických dělníků v Chicagu dne 1. května 1886, která vyústila v Haymarketský masakr.

annas

Ad Lamalam, zřejmě se připravuje na dodatečnou nebo opravnou zkoušku z dějepisu.

Lamalam

Z dějepisu? Tipuju to spíš na prvouku.