Kepler

Jste sami k sobě kritičtí?

Boucháte se někdy pěstí do hlavy a říkáte: „Jsem já to ale vůl!“ A dotklo by se vás to, kdyby vám to řekl oprávněně někdo jiný?

https://www.fre­epik.com/premi­um-photo/senior-man-shows-surprised-smile-facial-expression_5526117­.htm#page=3&qu­ery=idiot&posi­tion=18

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Přesně, jak píšeš. Často si nadávám. Ale pokud by někdo vynadal mě nebo ke mně byl kritický, tak by se mě to buď dotklo anebo bych nad tím musel dlouho přemýšlet.

Další odpovědi
aliendrone

Eh, ty pařeze … – CO to na nás zkoušíš? Nezaspals trochu dobu? Časy kdy se konala sebekritika (nejlépe před nastoupeným kolektivem) jsou již pryč, stejně jako parní stroj, sekeromlat a přežvykování kožek, aby byly měkoučké. Ale chápu tě, ty vzpomínky na mládí… ;) :D :D

Reganois

Myslím, že jsem. Netvrdím, že za kterékoliv situace, ale zpětně sám na sebe často hledím sebekriticky. Myslím, že to není nic neobvyklého.

Emefej

Ne, přehnanou sebekritičností netrpím, za mě to dělá manželka, často slýchávám: „Jak jsi starej, tak jsi blbej.“

Rokio

Jsem velmi sebekritický, až mi lékař málem diagnostikoval depresivní psychózu.

paul1

Že jsem vůl, nebo magor, to už jsem si párkrát řekl, stalo se občas, že jsem něco „zkonil“. A dotklo by se mně, kdyby mi to řekl oprávněně někdo jiný? Asi jo, ale záleží na tom, kdo by to byl.

Jiří Bohumil

Sám k sobě určitě. A pokud je kritický někdo ke mně a uznám že oprávněně, rovněž kritiku přijmu. Ovšem občas dojde k rozporu, zda je tato kritika oprávněná (zejména od mé ženy). 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Od sebe samotnýho je kritika nejkritičtější, z okolí pokud je konskruktivní ok, sice nenadchne, ale ok, no a pak ta poslední forma – destruktivní kritika, ta mě rozpalí do neprříčetna, příkladmo když kdokoliv vezme na přetřes vaši přednost a umocní je ve slabost, pak je reakce explozivnější než epidemie 🙂

jsemzvedavy

Jednou se mi stalo, že jsem si řekl, že jsem vůl a to jsem ještě tehdá býval sebekritický. Od té doby, co mi narostly parohy, dávám si pozor. Nerad bych se nazval vagínou tzv. vulgárně, aby se to ještě změnilo no ženská s parohama, to by snad ani nešlo.

Nassin

Emefej, a má pravdu, že nejsi jen starej?