aliendrone

Zkusíte objasnit tyto záhady/paradoxy?

  1. Čím více má žena hadrů/botiček, tím častěji slyšíte vzdychání, že „nemá co na sebe/v čem jít“.
  2. Muž se oblékne do 15 minut (obvykle rychleji), žena, přestože ví o akci týden dopředu ještě v době, kdy máte být 15 minut na cestě, stále sedí před zrcadlem.
  3. Jak je možné, že žena vám vybere kravatu během jediného mrknutí oka, a sama se přitom není schopná rozhodnout, v „čem půjde“ ani po mnohaminutovém „rozjímání“?
  4. Dokáže někdo vysvětlit/defi­novat, CO znamená v terminologii žen časový termín „ZA CHVILKU“?

Příklady:

  1. ZA CHVILKU budu dole.
  2. Jen si skočím tady něco koupit, ZA CHVILKU jsem zpátky.
  3. Už toho nech a pojď se najíst, ZA CHVILKU je oběd.

Pánové, těším se na vaše odpovědi, klidně přihoďte DALŠÍ vámi objevené záhady/paradoxy. Totéž očekávám od zdejších žen, klidně si přisaďte, pokud znáte nějaké „mužské záhady“, pochopitelně až PO zodpovězení otázek. Předem všem děkuji za námahu. :)

Nejlepší odpověď
annas

Proč to tak je? Zřejmě kvůli tomu, že ženy jsou z Venuše, muži z Marxu, takže mají rozdílný pohled na věc.

Chvilka – okamžik, ale každý jeho délku vidí jinak.

Třeba muž řekne, „jdu na jedno, přijdu za chvilku“. Jenže zde je ta chvilka mnohem delší, než kdy muž čeká na ženu.

Když dva říkají totéž, není to totéž.

S názorem na oblečen celkem í souhlasím, i když sama jsem vždy promýšlela předem,co si obléknu. Vždy si večer oblečení připravím, počítám i s variantou zhoršeného počasí.

Když muž dostane rýmu, nebo je zachlazený, skončí v posteli, zatímco žena navaří, obstará případně děti a pečuje o těžce nemocného muže

Žena se vznáší jako anděl, ale bohužel i někdy zakopne.

"Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ (Jan Werich)
https://nasre­gion.cz/21-nejlepsich-citatu-slavnych-osobnosti-o-muzich-ktery-znate-58427/

Kdysi platilo, že běda mužům, kterým žena vládne. Jak je to dnes? Když chce žena vládnou, předstírá, že dělá to, co chce muž…

Oprava – ženy jsou z Marsu, jedním písmenkem navíc jsem vyrobila „zmetek“.

Další odpovědi
Ametyst

Skvělé vysvětlení má pastor Mark Gungor, který vysvětluje rozdíl mezi mužským a ženským mozkem. Jen když si na to video vzpomenu, musím se smát. Ev. dám ho do diskuze.

paul1

Někde jsem viděl kreslený (pravdivý) vtip, jak žena stojí před plnou skříní a říká, že nemá co na sebe. Patří to k paradoxům: do skříně se už nic dalšího nevejde, a přesto nemá žena co na sebe.

mosoj

Asi jste špatně vybírali. Nic takového neznám a to jsem 55 let ženatý. Nicméně zkuste se kriticky podívat na sebe.

Kelt

Tak já s manželkou nikam nechodím. Pouze dělám nosiče nákupu jednou týdně a jedeme 2× za rok za synem na otočku. Navíc jsem se zbavil povinnosti cestovat s manželkou za matkou a švagry, protože oni přijedou jednou k nám na víkend a pak nastane jev pětihlavá saň s 10 nohami a IQ 50 – manželka, švagrová, dcera, tchyně a neteř. No pokračuj v objevování. Třeba pochopíš ženskou logiku.

NoFear

  1. Čím víc věcí žena má, tím hůř se jí vybírá. Buď se jí líbí všechno, nebo se jí nelíbí nic. A nemá, co na sebe. Analyzuje všechny skutenosti (kam jde, na jak dlouho, s kým, jaké je období, venku/ve vnitř, co je to za společnost,…). Vybrat si mezi dvěmi třemi tričkami je snadné, než vybrat si mezi cca 200 různými horními díly – kdy nejde jen o trička (košile, šaty, sukně,… a pak ještě barvy a stříh, design atd :DD).
  2. Muži o to tolik nedbají, ale ženy si především zakládají na tom, jak vypadají. Móda, oblečení, boty, účes, make-up. Musí být přitažlivé, působivé, musí se líbit. Je to pro ně přirozené a motá se kolem toho všechno (přes hledání partnera po práci). Atraktivita se u žen určuje hlavně podle oblečení. Řídí se tím, že šaty dělají člověka.
  3. Je snadnější poradit, co mají dělát/mít druzí, než poradit sami sobě. Jde o sebevědomí, rozhodnost, důležitost atd. Proto ženy rády oblékají a nakupují spolu – radí si, co se komu hodí, sluší, jak v čem kdo vypadá, ostatní můžou dobře poradit a žena se nemusí tolik rozhodovat – navíc zná už mínění ostatních. Rozhodnost ohledně vlastní osoby taky není moc silná stránka žen. Co např. komu sluší, v tom se vyznají. Co sluší jim samým, to už je oříšek.

Některé ženy občas taky mají nedostatek víry, že nejsou tak přitažlivé, hubené, zkrtáka pohledné. Že jim nesluší, to či ono.

  1. Pět minut až 4 hodiny. Ženy samy neví, jak dlouho to potrvá, proto automaticky říkají „za chvilku“ (možná tomu i věří). Při oblékání, chystání a různém parádění ztrácí pojem o čase.

Pro muže je „estetická“ hubenost, pozadí, poprsí (a pro některé nohy). Zkrátka tělo. Pro ženy je esttetikou oblékání, móda (hlavně u nich samých a u dalších žen, ale taky i u mužů – jak se oblékají).

Ženy jsou ženy. Kdyby byly jednoduché, byla by s nimi nuda.

Mc Merkurion

… ženy nevědí co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostsnou …
… co se týká té chvilky, nevím jak se jmenuje ten fyzikální jev, který říká, že čas je relativní >>> kdopak así ví, kde se onen badatel inspiroval …
… no, ale popravdě: je těžký žít s ženskejma, ale ještě horší je to bez nich …

zjentek

Nádhera… no začnu odzadu: ono totiž pro ženskou NENÍ NIKTERAK důležitý vědět či cítit, jestli je pro cizího chlapa žádoucí. Ovšem naopak co je pro ni NADE VŠE důležitý je její vlastní feeling, že pro všechny cizí samce JE žádoucí a nejpřitažlivější mezi samicemi a především že už sama sebe uvedla do fáze BÝT O TOM DOSTATEČNĚ PŘESVĚDČENA!!! A to něco stojí. Nějaký čas. Ono asi ani pro zedníka nebude jednoduchý nahodit omítku a po proschnutí zjistit, že odstín není tak úplně ok a tak všechno seškrábat a přeházet, notabene když má jenom vlastní omezenou představu a NEZNÁ PŘESNÝ NÁROKY konečnýho zákazníka… dovedeš si představit, co by z díla mohlo vzniknout v ČASOVÝM PRESU??? To nechceš… Takže sice nevím, jak stručně definovat, ovšem jakoš takoš bez nadsázky jsem pokusil vyjádřil celý princip včetně praktického průběhu stavu, v ženské terminologii označovaného jako „ZA CHVILKU“. Jde o tohle: ženská se odhodlá, až „se cítí“. Jenže jak VŠICHNI VÍME, ženská se cítí jinak co půl hodiny, nedej bože je u toho ještě jakýsi katalizátor (čokoláda, sklanka, doják v TV…), takže pokud se předem JASNĚ DANÝ program nestihne do první půl hoďky… pche, nemá cenu VŮBEC NIC dále řešit, bo nejsilnějším katalyzátorem v tu chvíli bude právě JAKÁKOLIV reakce chlapa a to opět nechceš, věř mi… když se to vezme kolem a kolem, je to vlastně past. Pokud už ses jednou v životě dostal do fáze, kdy MUSÍŠ řešit, co řeší otázka, jsi v pasti a ostatním samcům nezbývá, než tě politovat. Ale pozor, i muži mají stavy, kdy jdou proti prvotním plánům a narušují tím předem stanovený program. Sice výjimečně a nezřídka jim za ně může právě jejich ženská, ale mají. A když už k takovému stavu dojde, byť by se chlapík zasekl trošku déle ve vaně nebo NĚCO TAKOVÝHO, mezi jemu blízkými dámami a jejich přítelkyněmi se tento stav začne BEZ PRODLENÍ, ale hlavně DETAILNĚ probírat coby TĚŽKÁ PROKRASTINACE. (; D; D;

hapiky

Když se žena už konečně rozhodne, které šaty si vzít a zeptá muže jestli jsou dobré, tak vůbec nečeká odpověď jestli ano nebo ne, ale čeká jen a pouze potvrzení od muže, že si dobře vybrala.
Je dokázáno, že když se žena ve společnosti dobře baví a muž ji chce na chvíli odvést, žena řekne za chvilku, je dokázané, že je ta chvilka stejně dlouhá, jako když muž řekne: Jdu na jedno, za chvilku se vrátím.
Znáte tohle? Když zamyšleně žena drží láhev od vína ve spodní části a manžel se ji ptá na co myslí, řekne že na svého někdejšího přítele. Když se manžel ptá, jestli občas myslí i na něj, řekne že ano, samozřejmě. Ne každý muž si ovšem všimne, že už žena drží láhev za hrdlo.
Ženy nesnáší, když musí trpět, s vyjímkou, když trpí pro krásu.

led

Aliendrone svojou humorne zaujímavou otázkou a úsmevnými odpoveďami vašich sparringpartnerov ste poukázali na to, že aj keď „bez ženy môže byť muž blažený“ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Im22CaRiL­WU ale súčasne bez ženy je neschopný prežitia druhu. 😛

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

led>>> ANO, bez žen není možné přežití druhu, ale ruku na srdce – CO je na světě dokonalé? ;) :D :D

Ametyst

Tady je výborný Mark Gungor s přednáškou o mužském a ženském mozku: 🙂
 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SUmCRrKYw­BQ

aliendrone

Ametyst>>> :D :D :D!

aliendrone

zjentek>>> Herr sňatkový unterwassermann, nevidíš to moc černě? Existují i ženy BEZ popisovaných „neduhů“ (třeba v knížkách, filmech apod.). ;)
Navíc pravděpodobnost SILNĚ naznačuje, že být MUSÍ (venkoncem jsou jich cca 4 MILIARDY)! ;) :D :D

Tudíž >>> Buď MUSÍ být VELMISTRYNĚ ve hře na schovávanou
NEBO
Chce to lépe googlit. ;) :)

Není přeci možné, aby všechny mužské snahy dokázala efektivně blokovat Její Excelence led (ze SOBECKÝCH důvodu, bo chce všechny muže usoužit xmrti)! Myslíš snad, že ANO? ;) :D :D

zjentek

Černě is my middle name. (;

Mc Merkurion

@annas: právě proto chodím na dvě >>> první a poslední, to co je mezi tím se nepočítá …

annas

Mc Merkurion,

takže je vidět, že mužské myšlení je opravdu jiné. .-))

aliendrone

Mc Merkurion>>> :D :D :D
Krásná ukázka toho, jaxme my chlapi SKVĚLÍ a vždy si umíme poradit! ;) :D :D

aliendrone

annas>>> ANO, souhlasím s tím „jdu na jedno“. Tady mnoho mužů ztrácí doslova elementární aritmetické schopnosti vyučované již v 1. třídě (dnes možná i ve školce, přeci jen jde o počítání do +/- 1O)! Venkoncem sám jsem s těmito „výpočty“ byl někdy na štíru. ;) :D :D

A krví se podepíši pod STRAŠLIVÉ mužské ochoření jménem „rýmička“. Jsem totiž jedním z těch, kteří by raději měli zlomenou pazouru, než „věčnou nudli u chobobotu“, kdyby bylo na výběr. Vážně netuším čím to je. ?o Já toho ustojím ve vší skromnosti celkem DOST (ehm, tedy…, spíš BÝVÁVALO, dnes už jaxi žádná sláva ;) :D), ale tento paradox coby muž NEDOKÁŽU objasnit. DOBRÝ a trefný postřeh! ;) :D :D

annas

🙂

aliendrone

annas>>> BTW púaní velkopodnikatelko s dusivkaqmi etc. – „muži z Marxu“ – nwm jestli jdeš o překlep či úmysl, každopádně protože ji je ČÍM DÁL TÍM VÍCE

led

Možno mala na mysli mužov z Marksu zo Saratovskej oblasti v rusku https://www.go­ogle.com/maps/pla­ce/Marks,+Sara­tovsk%C3%A1+o­blas%C5%A5,+Rus­ko/@51.708028,46­.7203623,13z/da­ta=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x­416b4414f8008cf9:0x7963f­323b0b83914!8m2!3d51­.7100737!4d46­.7456106 🤣

aliendrone

tak jsem na rozpacích, jestli se tlemit na celé kolo nebo nadávat. (Hlavně mi vadí ti ideologičtí levičáci, proti samotnému popisu/rozboru v Kapitálu nic nemám, jde jen o vyvozené závěry) :(

annas

Mea culpa, hned jdu upravit. Taková planeta neexistuje.

Marx se sice zabýval rodinou. Tvrdil, že muž by se neměl nadřazovat nad ženou tím, že vydělává. Takže nerovnost nejen ve společnosti, ale i v rodině.

led

annas, dobre že ste to v úvode neopravili, aspoň to môžu byť muži z Marksu zo Saratovskej oblasti v Rusku

led

… a ešte im tam poslala aj ženy, aby sa muži potešili (v závere odpovede)

annas

led,

ach jo. Nyní nezbývá nic jiného, než se zasmát. Jen aby nebylo hůř. Vrátile jsem se, četla jsem, odcházím … -))

aliendrone

annas> Jen to nechte být paní velkopodnikatelko, už jsem se rozhodl, že se bavím. Ostatně jde (bohužel) o značně přesný popis stávájící situace, především pokud se týká těch mladých mužů. ;) :)

aliendrone

Kelt>>> :D :D :D WOW – „pětihlavá saň s 10 nohami a IQ 50 – manželka, švagrová, dcera, tchyně a neteř“- ještě žes neodpověděl večer, možná bych se budil ze sna! ;) :)
Každopádně GRATULA, touto odpovědí jsi HLADCE strčil do kapsy S. Kinga i s A. Hitchcockem najednou! :D :D :D

aliendrone

paul1>>> No právě, on to totiž NENÍ vtip, jde jen o sarkastický popis REALITY. :)