annas

Jsou uvedená moudra Jana Wericha inspirativní či pravdivá? Která mají i dnes co říct?

https://archi­ve.huptych.cz/li­terarni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol.html

  1. Stará panna je žena, která se v mládí domnívala, že mužům stačí odhalit jen duši.
  2. Alimenty jsou přímá daň ze zábavy. Nezřídka však i z cizí.
  3. Bláznovství je nakažlivé. Zato epidemie rozumu bývají řídké.
  4. Celej vtip umění spočívá v tom: : komu není dáno, tomu se dát nedá.
  5. Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.
  6. Některé věci jsou těžké jen proto, že si na ně netroufáme.

Citáty zdoj ttps://archive­.huptych.cz/li­terarni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19–20-stol.html

J

Nejlepší odpověď
aliendrone

Muiehehe! Něco přidám:

Romantické filmy ničí vztah, protože budí v ženach pocit, že něco podobného je v životě potká. Podobně klamáni jsou muži pornem.

Kozy. Jasný důkaz, že se muží DOKÁŽÍ soustředit na 2 věci najednou!

50% teenagerů vidí život optimisticky, zbylých 50% nemá na drogy peníze.

Nad chlastem se NEDÁ zvítězit, jen Kepler dokázal uhrát remízu. ;)

Jednu výhradu byl ale měl a to hned k Vašemu 1. citátu. Ve skutečnosti NIKDO neumře jako panic/panna, protože život nakonec vyjebe s KAŽDÝM. ;) :D :D

Další odpovědi
Drap

Myslím, že s jistým náhledem jsou platná stále a ještě dlouho platná budou.

Viktorie II.

Přidám jedno moudro navíc: https://citaty­.net/citaty/13130-jan-werich-vzdycky-bylo-je-a-ja-se-domnivam-ze-i-bude-na/

Ametyst

Přidám aktualizaci: Někteří lidé, zvláště politici, jsou důkazem toho, že covid nenapadá plíce, ale mozek.

hapiky

Téměř každé moudro vychází z vlastní zkušenosti či prožitku. Když člověk něco prožije, tak je to pravdivé. Také záleží na tom, jak to napíše. P. Werich to vždy napsal skvěle.

elkon

Je to přesné a stále platné.

Pepa25

Líbí se mi čísla 3,5 a 6.

paul1

Pravdivá i dnes a líbí se mi 5.

Ericbeatric

In my leisure time, I enjoy playing a few games on https://freega­mesonline.io/

Philipww33

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.

Viktorie II.

Není ti něco? Já tě takto nepoznávám.

annas

Už jsem to vysvětlovala. Když mě nepoznáváte, alespoň si mě nebudete všímat.
Stále pokračujete v tykání, i když tím porušujete pravidla etikety. Nedala jsem k tykání souhlas ani u minulých profilů ani u tohoto současného.

Svou předchozí reakci jsem nahlásila. adminovi.

POžádala jsem o nahlášení svého předchozího příspěvku.

Viktorie II.

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Vikgforie II.,

určitě se vaše přirovnání nehodí k mé reakci. vy stále házíte kamenem,. Už jen tím, že mně tykáte, já vám vykám, už to je neslušné,
Nedávno jsem zhlédla pravidvé příběhy ze života Soudce alexandr. Za to, že mně txkáte, byste dostal pokutu nejméně 2.5oo Kč. Jenže to zde nehrozí. Ale škoda slov. Navíc mám problémy s psaním, takže je lepší mlčet a nevšímat si ignorovat vyše poznámky, poznámek,které nejsou upřímné.

annas

Příspěvek smazán administrátorem.