paul1

Je pravda, že "cokoliv budeš dělat 21 dnů po sobě, stane se Tvým zvykem"?

Četl jsem to v jedné knize dnes v noci, že každý zvyk vniká tak, že pokud ho opakuješ souvisle za sebou 3 týdny, tak už zůstane. Musím vyzkoušet, mám hodně zlozvyků, které bych takto mohl napravit.
Doplňuji - upravuji otázku 20.8.:
Vzhledem k různorodosti odpovědí doplňuji zdroj - knihu, odkud jsem čerpal informaci:
"Mnich, který prodal své ferrari", autor: Robin S. Sharma, vydané r.2009, www.rybkapub.cz

Hlasujte v anketě

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Disraeli před 62 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
Ametyst

jiná odpověď

Nevím: 21 dnů je dobrý termín pro nějakou léčebnou kůru, a pak je zase čas na změnu.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Kepler

není pravda

Zvláště to platí u činností, které děláme jen neradi. Nedovedu si představit, že bych každý den umýval nádobí nebo pígloval byt.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Reezo

není pravda

Podle mého je vše o vůli.

0 Nominace Nahlásit

zjentek

je pravda

U mě se to potvrdilo. Třeba u pití mléka, čaje, mytí zubů, koupeli, času spánku, používání "své" módy, stravovacích návyků, návyků na internetu... Je to donekonečna, ale dá se taky lehce nahrazovat, pokud je ochota. (;

Zlozvyky zvykem nenapravíš, pokud si je NEUVĚDOMUJEŠ>>> https://www.idobryden.cz/…

0 Nominace Nahlásit

elkon

jiná odpověď

To je individuální.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Kelt

jiná odpověď

Opakováním se vše fixuje. Ale slyšel jsem, že je to 42 dnů V případě, že je to silně emoční, tak to bude i dříve.

0 Nominace Nahlásit

aliendrone

není pravda

Nemyslím, obzvláště pokud jeden ze zlozvyků bude např, kouření apod. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Disraeli

je pravda

Ale je to 66 dnů. Nejuznávanější číslo, ale neplatí pro všechno/všechny. To rozmezí je větší. Může to být míň nebo i něco víc.
Rozhodně ale neplatí 21.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava