Rokio

Ke komu se modlí Bůh?

Křesťané, Židé a Muslimové se modlí k Bohu. Ateisté se nemodlí k nikomu. Ke komu se ale modlí samotný Bůh?

Odpovědi
elkon

Kdo neexistuje, nemůže ani nic dělat.

Justin1

Viděl bych to tak, že Bůh se k nikomu modlit nepotřebuje. Možná vyznavači Chucka Norrise by měli jiný názor.

NoFear

K bohům. ;)

Roman71

Vzhledem k tomu, že výraz „Bůh“ je titul, kterého Boha jmenovitě se tato otázka týká? Týká-li se otázka Boha křesťanského/ži­dovského, tak stačí číst Bibli.
Dozvíte se z ní, že veškeré prosebné žádosti a díky jsou adresovány jedinému Bohu (s příchodem Božího Syna, skrze Ježíše Krista). Také v Bibli není jediná zmínka o tom, že by se pravý Bůh k někomu modlil.

Tím se vše vysvětluje a uzavírá.
(dopis Filipanům 4.kapitola, 6–7.verš v kterékoliv Bibli)

EKSOT123

To je tajemství Boží Trojice, do kterého občas Bůh dává někomu nahlédnout. Pros ho a třeba uvidíš. Ale jako se Ježíš hodně modlil když byl v těle, tak se dá předpokládat, že všechny 3 Boží osoby se také modlí k dalším dvěma. Nebo spíš k jedinému Bohu? Nebo spíš potřeba a podstata modtlitby je dána odloučeností od Boha a snahou ho kontemlovat, být mu blízko. Takže se možná Ježíš po svém návratu k Otci už nemodlí, ale bylo by třeba nalézt jiné slovo ke sdílení se v Bohu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Roman71

Elkon: ..sice logický, ale ukvapený závěr.
Fakt, že někoho/něco nelze uchopit ještě neznamená, že (to) neexistuje.

Mr. Marek

Elkon je materialista, přehnaný materialismus má pak důsledky takové, že lidé nepřemýšlí nad něčím, co není nutně hmotné. Je to dědictví i komunistického systému, který lidem vymýval mozky.

cochee

Neexistuje jediný důkaz na podporu existence či neexistence vyšší entity, kterou někteří z lidí nazývají bůh. Taktéž neexistuje jediný důkaz o tom, že bůh existuje nebo neexistuje podle toho, jestli ho lze či nelze uchopit. A protože jde o věčnou a v současném polopřihlouplém stadiu vývoje lidstva nekonečnou polemiku typu „přežírání“ se malých děcek na pískovišti o tom, kdo komu rozdupal nebo nerozdupal bábovičku, tak by bylo lépe, kdybychom obě dvě názorové strany držely kušny a neotravovaly se svými subjektivními přihlouplými názory stranu druhou. K tomu, aby tyto přihráblé debaty k něčemu rozumnému vedly, lidstvo ještě nedospělo a vypadá to, že hned tak nedospěje.

Roman71

Nechci se s vámi hádat.
Mé hledání důkazů začalo před třiceti lety. Byl jsem podobně skeptický jako vy a chtěl jsem jasné odpovědi. Nacházím je všude kam se podívám (mám na mysli ty hmatatelné). Nemám rád polemiky o ničem, ale konstruktivní průkazné argumenty. Život je příliš krátký na to, abych se zabýval tím, co nikam nevede.