BELA81

Z čeho jsou stvořeni andělé?

Nejlepší odpověď
Agneta

Z bez-emoční astrální energie:D

Další odpovědi
dudu

Přeloženo do češtiny slovo anděl ve staré hebrejštině znamená něco jako"posel dobrých zpráv"a nelze určit pohlaví.
Z textů starého Sumeru však vyplývá, že tyto bytosti měli hmotný charakter a podobali se synům i dcerám lidským, neboť k jejich podobě jsme přece byli stvořeni.
Např. jakýsi „Lot“, coby obyvatel města Sodomy údajně ihned poznal, že dvě bytosti z návštěvníků jeho domu, kteří doprovázejí svého „Pána“ jsou andělé.
Možná nepřesně dedukováno, právě pan Lot byl jeden z mála, kteří spatřili pravou našeho Boha.
Doplňuji:
ach jo: .....pravou tvář našeho Boha.

Roman71

Čistě informativně:
Andělé jsou duchovní bytosti – nemají hmotná těla, jsou také bezpohlavní, nemnoží se jako my lidé, ale jsou stvořeni Nejvyšší Autoritou ve vesmíru – Bohem.
Trochu hlouběji do detailu, Stvořitel je zdrojem veškeré energie, je taktéž nehmotný, tudíž i andělé budou stvořeni z energie, bez hmotného těla.

marci1

Andělé byly stvořeni vším pronikající vesmírnou silou (Bohem). Jsou stvořeni z čisté energie, jsou duchovními bytostmi bez reálné podoby. 🙂

briketka10

někdo má Andílka, jako dárek na poličce z porcelánu,
ale na Andělé boží stvoření já nevěřím, protože jsem
ateista a nikdy v boha věřit nebudu jen je ve mě něco
co mi říká, že je dobro a zlo a dobro by mělo vítězit..

arygnoc

z ľudskej hlúposti.

;-Q

anonym

Někteří zde i ze zlata,stříbra a bronzu
Andělé – duchovní bytosti jiné podstaty než my, a tedy pro nás neviditelní. Většina z nich stojí na Boží straně a slouží Bohu, ale asi třetina andělů se přidala na stranu vzbouřence satana,jsou to démoni této stránky.....

Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­d%C4%9Bl

mojitek

pro ty co uvádějí odpoved o nehmotnych stvorenich – vasi jistotu bych chtel mit…jak to vite?
Doplňuji:
ivzez : ja bych ani tohle s jistotou netvrdil. Dalsi vec je-co si clovek pod pojmem „anděl“ mysli ze je…Ne všichni tady jsou fanatičtí křestane mající „vedomosti“ pouze z tzv. Bible

Pepa25

„Andělé jsou celým svým bytím Boží služebníci a poslové,
kteří slouží při uskutečňování Božích záměrů.
Jsou to čistě duchové nesmrtelné bytosti, mající rozum a vůli.“

viz zdroj.

Zdroj: http://www.vi­ra.cz/Texty/Glo­sar/Andele.html

ivzez

Z čehio je stvořeno nic (andělé neexistují)?
Přece z ničeho.
Nebo jak to přestně vystihuje Arygnoc:
z lidské hlouposti …

redy

A nestačil by sádrovej ? O jinejch nic nevím 🙂

zjentek

z lidské mysli ..a bůh ví, jestli jenom z lidské

Lurius

Je to fantazijní kombinace lidských poznatků přírody :)

nnn1

Andělé jsou v Bibli někdy nazváni duchy (1.Královská kapitola 22, verš 21), protože duch je neviditelný. Více o andělech se můžete dočíst zde: http://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1200000277

anonym

Astrální tělo – jakási plazma,makrokos­mická inteligence,ale do andělského stavu se může vypracovat i mikrokosmos(člo­věk)jako kopie (pozitiv a negativ) svého „duchovního (astrálního) otce“,vše co je astrální je člověku „proti srsti“ a zavádějící jako rodič,kterého v dospšlosti mládě opouští.
Doplňuji:
P.S.Každý má míru své víry,jde o ryzost či dostatečného naplnění lidského charakteru a v dospělosti vyhnat ze sebe vše zavádějící – dostatečně rozlišovat vnitřní a vnější(vyvažující se protiklady).

mojitek

Roman71 : jasně, píše se to tak.Díky za citaci :D

BELA81

Neptala jsem se kdo věří nevěří v andělé a z jakého důvodu.Asi otázku někdo špatně pochopil.Respektuji nevěřící tak nevěřicí by mohly zas respektovat nás věřicí.Jinak děkuji za odpovědi.

ivzez

Belo,
zeptáš-li se na spornou věc – na něco, nač někdo věří, a jiný ne, setkáš se s odpověďmi/názory obou stran. Ptáš-li se na něco, co podle mne neexistuje, mohu odpovědět pouze tak, jak jsem odpověděla.

Pokud bys chtěla, aby na otázku odpovídali pouze ti, kdo věří tomu, co ty, měla bys otázku asi jinak formulovat.

Myslím, že většina ateistů (alespoň tady na Odpovědích) věřící respektuje (včetně mne).

mojitek

ale ten kdo napíše že se nejedná o astrální bytosti nemusí hned znamenat že je tzv. „nevěřící“-Pouze jde o jiný názor ,s celkově jiným náhledem,neovliv­něným jakousi Biblí.Mimoto víra-a náboženství není jedno a totéž......

marci1

Děkuji za otázku. 🙂

Agneta

Otázkou není co jsou andělé, kdo je stvořil, jestli jsou viditelní — ale z čeho jsou stvořeni ! :D
Jugar : ze zlata
Já : Z bez-emoční astrální energie:D
dudu : hmotný charakter
marci1 : z čisté energie

annas

„Andělé byly stvořeni vším pronikající vesmírnou silou (Bohem). Jsou stvořeni z čisté energie, jsou duchovními bytostmi bez reálné podoby.“

Chtěla jsem si přečíst víc, ale marci1 zapomněla na odkaz, proto jsem si musela vyhledat sama.

https://www.go­ogle.cz/search?q=An­d%C4%9Bl%C3%A9+by­ly+stvo%C5%99e­ni+v%C5%A1%C3%AD­m+pronikaj%C3%AD­c%C3%AD+vesm%C3%A­Drnou+silou+%28Bo­hem%29.+Jsou+stvo%C5%99e­ni+z+%C4%8Dis­t%C3%A9+energi­e,+jsou+duchov­n%C3%ADmi+bytos­tmi+bez+re%C3%A1ln%C3%A9­+podoby.&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=DabDVMfFOq6P7A­auyYGABA