jjj123456789

Jak dlouho bude Ježíšovi trvat, než dosoudí těch 7 miliard lidí?

Nejlepší odpověď
annas

Soudný den se nerovná dni o délce 24 hodin., ale jde o „den“ v délce tisíci let Kristovy vlády.
--

"Biblický den je často používán k označení období značně delšího než 24 hodin, jak ve všeobecném užití (např. dny Luthera), tak i biblickém (Genesis 2:4; Židům 3:8, 9; Žalm 95:8–11; 2. Korintským 6:2).

Věk evangelia je soudným dnem pro církev (2. Tesalonickým 1:4,5; 1. Petrův 4:17), ale Bůh také „ustanovil den, v němž bude spravedlivě soudit celý svět“ – den „soudu a záhuby [zničení] bezbožných lidí. Ale tato jedná věc kéž vám nezůstane skryta [v jiných překladech: nezapomínejte], (…) že jeden den u Pána je jako tisíc let“ (Skutky 17:31; 2. Petrův 3:7,8; Žalm 90:4).

Onoho dne“, dne tisícileté Kristovy vlády, kdy bude soudit lidský rod, „zemi naplní poznání Hospodina, jako vody pokrývají moře“; v onen den se bude říkat: „Hle, to je náš Bůh. V něho jsme skládali naději (…) budeme jásat a radovat se, že nás spasil.“ (Izajáš 11:9,10; 25:6–9; 40:5; 52:10; Jeremjaš 31:34; Abakuk 2:14)

V biblickém významu slovo soudit neznamená jen vydání rozsudku, ale je v něm obsažen význam:

(1) poučení (Žalm 19:8–12; 25:8,9; 106:3; 119:108; Izajaš 33:5; 56:1; 59:4,8–15; Ezechiel 22:2; Matouš 12:18–20; 23:23; Koloským 2:16),

(2) zkoušení (Žalm 26:1–3 – srovnej Žalm 139:23,24; Jeremjaš 11:20 – srovnej Jeremjaš 20:12; 2 Tesalonickým 1:4,5),

(3) kárání kvůli nápravě (Izajáš 26:9; 1. Korintským 11:31,32 – srovnej Lukáš 12:47, 48; Židům 12:5–11; Zjevení 3:19)

(4) vydání rozsudku (Matouš 7:1,2; Jan 7:24; Deuteronomium 1:16; Žalm 17:2).

Bible dokazuje, že soudným dnem světa není den Posledního soudu, ale Den spásy, kdy království Boží bude panovat na zemi."

Kromě jiných zdrojů jeden odkaz

http://ldmh.sweb­.cz/soud.html

Další odpovědi
gecco

Jeden den… Ten soudný…
😉
Hele – když Bůh otec za šest dnů stvořil celý svět, jeho syn – Bohem zvolený soudce, nás za den roz- nebo od- soudí ´jako fík´…
Kým jsi, že o Božích rozhodnutích pochybuješ?
😉

mosoj

Snadno. Bůh stvořil svět za 6 dnů, člověk ho za jeden den zničí.
Bůh se namáhat nebude, to všechno zajistí lidé.

Pepa25

Nelze odpovědět, protože už nebude existovat čas resp. jeho vnímání v našem pojetí …

P.S. Otázce máš chybu, posledního soudu se zúčastní všichni už zesnulí – možná až 80 miliard lidí 😉

anonym

Ježíš není,tak se nemusíš ničeho bát.

Drap

Z čeho usuzuješ, že je bude soudit Ježíš ?

anonym

čeněk modrý – ty jsi ultra šašek. táhni ty demente jeden.

honza19hk

to nevim a moc mě to netrápí,nejsem totiž věřící.

dudu

Technická poznámka – mám pocit, že souzeni budou všichni lidé vč. již zemřelých, takže počet kádrovaných bude podstatně vyšší.

Roman71

Lidé nad sebou vynášejí rozsudek sami tím, jak se k Bohu a jeho Synu staví.

Pokud máš na mysli soudný den, ten bude probíhat za tisícileté Kristovy vlády nad zemí, než Ježíš předá vládu svému Otci – Bohu.

Souzeni (nikoliv odsuzováni) budou nejen vzkříšení, ale i ti, co přežijí závěr systému věcí a Armagedon. Budou totiž otevřeny nové svitky a lidé budou Ježíšem souzeni podle svých skutků po dobu jeho vlády. Za dobu této vlády budou lidé postupně přiváděni k dokonalosti, to jest do stavu, ve kterém byli Adam s Evou před tím, než přestali poslouchat Stvořitele.

Adam a Eva byli dokonalí a mohli žít na zemi věčně, ale rozhodli se špatně.
K tomuto špatnému rozhodnutí a následnému hříchu – ztrátě dokonalosti (způsobené neposlušností Stvořitele) je dovedl padlý anděl, který se tak stal Satanem (lhářem) a Ďáblem (pomlouvačem). Tento anděl totiž lživě obvinil Stvořitele, že lidem (svým výtvorům) vládne neprávem a že jim upírá právo, aby si o všem (co je dobré a co špatné) rozhodovali sami. Dopustil se také pomluvy, že Bůh lidem vládne neprávem. Jediný Bůh – Stvořitel má absolutní právo svým výtvorům určovat, co je správné a co ne. Ví jak nás stvořil, zná všechny naše potřeby a ví sám nejlíp co potřebujeme a naopak co nám škodí.

Satan, který působí na zemi zlo, nyní „tahá za nitky“ světové scény už nebude za tisícileté Kristovy vlády na lidi moci působit, protože podle knihy Zjevení bude spoután a vhozen do propasti. Z té bude propuštěn na krátkou chvíli na konci tisícileté Kristovy vlády, aby proběhla závěrečná zkouška. Poté bude Satan a jeho spojenci – démoni navždy zničeni. Zemi bude vládnout Stvořitel – Bůh, jehož jméno je podle Bible Jehova, a lidé budou žít v dokonalosti, bez nemocí a smrti po celou věčnost (Zjevení 21:1–4).