Kryšpín

Jakého pohlaví je anděl?

Nebo se mění případně dle toho jak se cítí.

Nejlepší odpověď
annas

Anděl je podstatné jméno obouorodé, , tedy pro rod mužský i i ženský., Podobnš jasko mandelinka, had, existuje jen jedno pojmenovánoí.

I když se objevily pokusy pojmenovat ženské anděly jako andělice.. Podívejte se do archivu, vložila jsem na toto téma otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nejsou-v-nebi-andelice-ale-jenom-andele

.,
Pokud znáte Bibli, nedovíte se, zda jsou andělé muži či ženy.
.Kdykoli je andělovi v Písmu pohlaví konkrétně „přiřazeno“, je to mužské pohlaví. Nicméně to nemusí nezbytně znamenat, že andělé jsou muži.Tak to znám, ale ještě se podívejte do odkazu, proč to tak j.e. ,.

" Matouš uvádí, že to vvypadá jako kdyby byli andělé „bezpohlavní“, jako kdyby neměli pohlaví: „Však při vzkříšení nebudou se ani ženiti ani vdávati, ale budou jako andělé Boží v nebi.“ Jestli se andělé neplodí, pak ani nepotřebují pohlaví, alespoň ne ve smyslu lidského rozdílu pohlaví.

Podobně Bůh vždy o sobě mluví v mužském rodě, ačkoli Bůh není ani muž ani žena. Bůh používá mužský rod když mluví o sobě protože to přiměřeněji popisuje kdo On je a co On dělá, hlavně v patriarchálních kulturách ve kterých byla Bible napsána. Jestli by měli andělé v nějakém smyslu pohlaví, Písmo by naznačilo že jsou převážně nebo všeobecně muži. Je více pravděpodobné že andělé jsou bezpohlavní právě tak jako je bezpohlavní Bůh, a mužského rodu se užívá aby popsal je a jejich roli v službě Bohu. "

Více v odkazu

https://www.got­questions.org/Ces­ky/andele-muzi-ci-zeny.html

Další odpovědi
paul1

Pravděpodobně jsou bezpohlavní, některé náboženství to mají jinak:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/And%C4%9Bl

Drap

U andělů je to dané. Jsou hermafroditi.

Kelt

Andělíčku, anděli, chci tě mít v mé pr..li.

led

Vzhľadom na to, že anjeli sa nikde nespomínajú pred stvorením Neba a Zeme (čo bol 2.stupeň Stvorenia, 1.stupeň bolo Božie Samostvorenie), ale pri stvorení človeka už boli, vznikli Božím pričinením z ničoho.
Nie som si istá, či anjeli vznikli už pred stvorením rýb, zvierat a vtákov, alebo až ako 4.stupeň Stvorenia, ako prototypová vzorka budúceho Človeka.
Pretože sa anjeli nerozmnožujú živočíšnym spôsobom, preto sú bezpohlavní, ale vytvárajú sa hlasovaním, ale napriek tomu ich človek zobrazuje na svoj obraz v neurčitých pohlaviach až do dnešných čias. Dnes zrýchleným vývojom ďalších 77 pohlaví by určovanie tohto detailu v „anjelskom spodobovaní“ viedlo do čias Chaosu pred vznikom života dokonca k pochybnostiam o Božom zámere svojho samovzniku.

OSHO

Andělem je ten kdo ti v nouzi pomůže aniž by očekával že mu to oplatíš, pohlaví zde nehraje roli

cappuccino

Nejlip by se to poznalo pri andelske soulozi:)

zjentek

JAJ! Když vidím všechny ty cherubínky řadil bych je jedním vrzem všechno do NĚŽNÉHO pohlaví! 😉😛😋

Roman71

Andělé jsou bezpohlavní bytosti. Když v minulosti (v biblických dobách) byli v osobním kontaktu s Božími služebníky, měli vždy mužská těla.

led

zjentek, do ktorého z toho x… množstva pohlaví? 🙂