paul1

Měli jste nějaké zvláštní pocity při návštěvě kostela?

Je to jedno z míst, kde by mělo docházet k vyzařování nahromaděné energie jemnohmotných vibrací způsobené shromažďováním modlících se lidí, tzv. silové místa.

https://cesto­vani.doktorka­.cz/silova-mista-vytvorena-clovekem

Nejlepší odpověď
annas

Atmosféra, pozitivní energie, místo k rozjímání, něco posvátného, světlo, které proniká okny. Třeba koncert v kostele – výborná akustika. prostor, vnímání detailů,

Historie, obdiv umění těch, kdo takovou stavbu vybudovali a vyzdobili atd.

Domnívám se, že stavitelé pracovali v minulosti s energií. Nejen kostely, ale i hrady, poutní místa vyzařujíí energií pozitivní a uklidňují.

Bohužel, na rozdíl od některých uvedených míst se někde člověk necítí dobře. vnímá špatné energie, neuklidňuje ho, ale vzrušuje.

Záleží na vnímání každého jedince.

Další odpovědi
Kepler

Žádné zvláštní pocity jsem neměl, jen jsem se tam cítil nesvůj, nepatřičně.

hapiky

Myslím si, že je to především místo, kam ďábel nemůže a kde nemůže je klid a pohoda.

zjentek

Já jednou. To když jsem potřeboval na muzejní noc/noc kostelů info okolo návštěvy věžičky a prostě vyžádal jsem si faráře, bo byl nějaký problém a on tam přilít vedle z fary V UHDERHOZACH (!!!) a přes sebe měl hozený takový ten jejich dlouhý bílý šat, ovšem nijak se to roucho neobtěžoval stáhnout třeba aspoň páskem, nic no… a venku před kostelem se později zasněně zahleděl na červenou Mazdu 2 a směrem ke mě pronesl: „tenhle vůz má krásný zadek, že?“ …Tak tehdy jsem měl skutečně zvláštní pocity, i když ZROVNA MĚ jen tak něco nerozhodí. Ale beru to z tý lepší stránky, pozitivně, protože tehdy chtěl ten polský farář v underhozách se mnou taky do tý věžičky a mě v tu chvíli před stánkem božím bylo jasný, že když to dopustím , na Noc kostelů 2016 (tuším) JEN TAK BRZY NEZAPOMENU a s díky jsem odmítl. Inu, kdekoli se člověk může setkat s… něčím zvláštním. (;

da ny

V některých jsem se cítila příjemně, bezpečně
V jiných jsem cítila nejistotu, malost, marnost. V těch zřejmě kněží příliš hřímali z kazatelny. Drželi lidí v kázni a bázni, dřeli z nich kůži „na farském“.

RyuzakiKate

Pokora – ke stavbě, nikoli účelu vybudování. Navíc tam bejvá větší zima než u mě doma v ledničce.

marci1

Moje příbuzná zpívá na kůru a je to nádhera. V kostele je zvláštní atmosféra a když hrají varhany mám takový zvláštní pocit klidu. 🙂

Roman71

Upřímně, nic výjimečného..
Běžně mám ne úplně příjemné pocity jako mráz po zádech a úzkost, a to nemusím ani vejít dovnitř. Nejsem na podobné vjemy nijak zvlášť citlivý podotýkám, ale je to jeden z mnoha důvodů, proč se takovým účelovým stavbám vyhýbám. Jinak často pozoruhodná akustika, občas malby a vitráže.

Pepa25

Patřím k lidem, kteří oddělují duchovní a fyzikální jevy: kostel je duchovní místo, má genius loci, věřím, že je tam líde blíže přítomen Bůh – ale to se neprojevuje žádnými vibracemi nebo nějako formou fyzikální energie …

led

Pokiaľ prídete v čase, keď nie sú omše, je tam len pár ľudí, môžte cítiť „Ducha stavby“. Strácate pojem priestoru a času, čim sa vám myseľ uvoľní pre svoje vnútorné vyrovnanie.
Pri viacerých prítomných ľuďoch ich súzvuk duchovného vyžarovania, prelínané rozhovormi s Bohom, prekrýva vlastné vnímanie stavby. Človek sa stáva súčasťou ľudstva, prestáva byť jednotlivcom.

elkon

Je tam chladno.

Nassin

Tak v kostele jsem byl jako doma. Do 14 let jsem byl ministrant (neplést si se slovem ministr) a nedělalo mi to problémy. Později jsem měl svatbu v kostele a to už se mi svíralo nejen hrdlo a když jsem se byl rozloučit se zesnulými, někdy i slza ukápla. Ale teď, když navštívím nějaký kostel nebo chrám, jen okukuji výzdobu – v klidu.

Argus

Ano, mám z nich nepříjemný pocit a dělá se mi špatně jen když jdu kolem nich takže kostely jsou pro mě velký NE.

Jsem Jan

Vždy. Uchvacuje mě to jako věřícího, tak i jako milovníka baroka, rokoka atd.

Jarmil Prdel

Nikdy

Abcdefgabc

Ano. Byly velmi špatné, negativní a proto tam už nepůjdu.. cítila jsem jenom chlad,smrt těla, nesoulad, odpojení přírody, žal a zlo .
Kostel stejně jako náboženství nemá s Bohem absolutně vůbec nic společného. Jsou to židovské nesmyslné nápady plné manipulace , hříchu a zla, že nejsem schopna a zřejmě asi ani nebudu nikdy moct pochopit, jak někdo může vnímat pravý opak a pozitivitu. Možná bych temto lidem nevyžádane poradila, aby začali vnímat a aby čím jak nejlépe porozuměli jak teto tak dalším celosvětovým manipulativnim aktivitám a hlavně a to je to nejdůležitější.. našli si uvnitř sebe elektřinu aspoň

Vechtr

Najít elektřinu bych v sobě při dnešních cenách potřeboval. Návod?

Jesuami

Katolické paláce zbudované potem a krví nevinných. Smutek, samota, odcizení a zima. Boha jsem tam nenašla. Jediné dobré, byla akustika.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

GM

zjentek: u nás se říká „untrhózny“.

zjentek

No… ještěže nechodil po kostele s maňáskem visícím z toho otvoru unterhózen, bo zralý na to byl.