Avatar uživatele

Jaký je rozdíl mezi Ježíšem a Bohem? Nebo jsou jedno a to samé?

Nevíte? takže Ježíš byl syn Boha?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Rozdíl zjistíte z textu.

Bůh se vyskytuje v trojjediné podobě - Trojici jako Otec Bůh, Syn je Bůh a Duch svatý je Bůh, a přesto je to pouze jeden Bůh
--
"Bůh Otec je první osobou Trojice, že je věčný, neměnný, všemocný, vševědoucí, plný lásky a moudrosti, dokonale spravedlivý a svatý. Je svrchovaným vládcem vesmíru a udržuje ho při životě.

Ježíš Kristus je druhou osobou Trojice a má stejné božské vlastnosti jako Otec. Otec stvořil všechno skrze Jeho Syna, Ježíš Kristus Je to jediný Boží Syn, který se stal tělem aby lidem ukázal Boha (, aby naplnil proroctví a stal se zachráncem a spasitelem ztraceného světa ( Když se Ježíš stal člověkem, nepřestal být Bohem, a proto je navěky člověkem a Bohem zároveň v jedné osobě

Duch svatý je třetí osoba Trojice a má stejné božské vlastnosti jako Otec a Syn Duch svatý byl činný při stvoření a je činný také při spasení člověka . Přišel do světa zvláštním způsobem na den letnic, aby oslavil Krista a umožnil lidem přijmout dar spasení v Kristu."

Podrobnosti v odkazu http://www.krestanekromeriz.cz /…

Jinak křesťanská modlitba - zmiňuje trojjediného Boha

"Věřím v Boha, Otce všemohoucího, Stvořitele nebe i země.
I v Ježíše Krista, Syna jeho jediného, Pána našeho; jenž se počal z Ducha svatého, narodil se z Marie Panny, trpěl pod Ponciem Pilátem, ukřižován umřel i pohřben jest; sestoupil do pekel, třetího dne vstal z mrtvých; vstoupil na nebesa, sedí po pravici Boha, Otce všemohoucího; odtud přijde soudit živé i mrtvé.
Věřím v Ducha svatého, svatou církev obecnou, společenství svatých, odpuštění hříchů, vzkříšení těla a život věčný. "

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Bůh - stvořitel je nehmotný duch kdežto Ježíš je bůh - člověk jeho syn co chodil po Zemi, dělal zázraky, léčil nemocné, křísil mrtvé, popíjel víno na svatbě...


Avatar uživatele
Zlatý

Ježíš byl tesař a revolucionář, jehož židovská obec u prefekta Piláta Pontského prosadila popravit ukřižováním. Bůh pak je dle posledních poznatků součástí každého z nás, protože velmi pravděpodobně jsme součástí pokusu umělé inteligence a virtuální reality vytvořené našimi vzdálenými potomky.


Avatar uživatele
Pokročilý

Kristus u Jana 14:28 říká: "... Otec je větší než já" a u Jana 20:17: "Vystupuji ke svému Otci a vašemu Otci a ke svému Bohu a vašemu Bohu." Z těchto a mnoha dalších veršů je jasně patrné, že Ježíš má nižší postavení než Bůh. (1. Korinťanům (Korintským) 11:3).

Rozdíl je také ten, že Kristus byl stvořen (Kolosanům (Koloským) 1:15), kdežto Bůh nemá počátek ani konec. (Žalm 90:2, Job 36:26)

Bůh byl a je duch, (jak zde bylo řečeno). Kristus je dnes také duch (v nebi byl i před sestoupení na zem). Duchovními bytostmi jsou i andělé.


Avatar uživatele

Ježíš i bůh jsou jen báje,nesmíš všemu věřit,věř mi.


Avatar uživatele
Bronzový

V Bibli se píše -u Boha bylo Slovo a Slovo bylo bohem.Bůh je s velkým B ,Ježíš-Boží syn je bůh s malým b a současně i První stvoření Boha a mistr v díle při tvoření všeho ostatního,vše ostatní vzniklo skrze Ježíše!!!


Avatar uživatele
Bronzový

Nejčastějším přesvědčením je, že Ježíš je "lidský" syn (žil na zemi) boha, který není nijak viditelný.


Avatar uživatele
Registrovaný

Ježíš byl člověk s mnoha schopnostmi léčit atd. Bůh je energie - pravda, láska spravedlnost příroda všechno pozitivní energie.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Triády bohů byly uctívány už dlouho před příchodem křesťanství (viz například Egypt). V Bibli není žádný základ ani přímo řečeno, že Bůh, Ježíš a svatý duch byly tatáž osoba. Logicky vzato, ke komu by se chodil Ježíš modlit? Sám k sobě? Čí hlas se ozval z nebe po tom, co Ježíš po křtu vystoupil z vody? Sám o sobě prohlásil: "To je můj milovaný syn, kterého jsem schválil."? Nebyl to snad Hlas Boha - Otce? Kdo by vzkřísil mrtvého Ježíše, když byl třetí den v hrobce? Vstal snad z mrtvých sám? Zajímalo by mne, na jakém základě (samozřejmě biblickém) docházíte k závěru, že Bůh - Otec, Ježíš - Syn a svatý duch - činná síla, jsou tatáž osoba?

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3820
Zlatý Drap 2286
Zlatý led 1648
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 869
Zlatý mosoj 846
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.